• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Debian "terminalowy" i 2 monitory

Object Storage Arubacloud
0 głosów
961 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
Dzień dobry,

czy da się przy Debianie konsolowym i 2 monitorach "rozdzielić" je i aby na 1 monitorze był 1 terminal, a na 2-2 terminal i aby można było jakoś przemieszczać się miedzy nimi?
komentarz 27 stycznia 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Nigdy nie mogę pojąć po co ludzie podłączają 2 monitory do 1 kompa... Przecież jednocześnie i tak 2 czynności nie wykonujesz bo masz 1 mysz, 1 klawiaturę...

Nie wystarczy przełączanie ALT+CTRL+F1, ALT+CTRL+F2 ?

Albo nie wygodniej podzielić sobie konsolę na 2 połowy?

Co do 2 monitorów to pewnie się da ale nigdy z takiego cudowania nie korzystałem więc nie wiem jak ale myślę że na 99% da się.
2
komentarz 27 stycznia 2017 przez niezalogowany
edycja 28 stycznia 2017
Jak nie uzywałeś 2 monitorów to tego nie zrozumiesz ;)
1
komentarz 27 stycznia 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

Do podziału konsoli jest fajny programik tmux

No nie używałem i pewnie nie zrozumiem ;) Wiem że nałogowi gracze używają 2 monitorów ale po co? Nie zrozumiem ;) Ja mam 1 duży monitor 27 i więcej mi nie trzeba.

5
komentarz 27 stycznia 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Większa przestrzeń robocza. Przy tworzeniu stron bardzo przydatne, bo na jednym ekranie masz kod, a na drugim otwartą stronę, do tego livereload w gulpie i nie musisz przeskakiwać między oknami, nawet nie trzeba dotykać myszy. A gracze mają zazwyczaj 3, wtedy możesz rozciągnąć grę na kilka ekranów. Z 2 często streamerzy korzystają, wtedy mogą jednocześnie grać i czytać czat np. Masa możliwości, nie wiem czego tu nie rozumiesz.
komentarz 28 stycznia 2017 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Myślę, że Twoje problemy rozwiążę program screen lub jak już było wspomniane tmux. Osobiście polecam ten drugi.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 27 stycznia 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

Zainteresuj się tym

https://i3wm.org/

oraz fajnym,prostym konfiguratorem do monitorów

sudo apt install arandr

Kilka miłych słów w temacie dwóch monitorów.Jeśli "posmakujesz" to trudno jest wrócić do jednego :)

U mnie zastosowanie jest następujące.

na jednym monitorze podzielonym na dwa okna,leci kurs wideo na vlc  a na drugim oknie włączona jest przeglądarka.

Na drugim monitorze cały ekran zajmuje edytor.Jak dla mnie jest to bardzo wygodne.

Rozumiem też,że każdy ma swoje własne preferencje,przyzwyczajenia,styl.Więc się nie będę już wymądrzał :)

Pozdrawiam.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 235 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Michuuo0o Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 241 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 599 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Nabuchadonozor Gaduła (3,120 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...