• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co po kolei mam opanować, by wyświetliło tekst jak post (np. na facebooku) ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
415 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2017 w PHP przez DariuszH Gaduła (3,100 p.)
Co mam opanować dokładnie, by móc napisać tekst i by wyświetlił się jako post (tak jak w facebooku) ?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 27 stycznia 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
edycja 28 stycznia 2017 przez HaKIM

 

Powinno styknąć. 

Jak czegoś zapomnę, to dopiszę.

Btw. Jest ktoś w stanie polecić mi dobry zamiennik dla Ajaxa?

Ps. Nie musisz wszystkiego dogłębnie studiować, aby wykonać te zadanie. Styknie na początek jak ogarniesz CRUD'a, coś na czym będziesz mógł postawić serwis(Framework), aby ogarnął Ci routing, wiedza o SQL, separacja warstw(MVP) i lecisz. :D

komentarz 28 stycznia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Co masz na myśli zamiennik ajaxa?

swoją drogą, jak on napisze włąsną implementację MVP to prędzej osiwieje :)
komentarz 28 stycznia 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Ups, to się wykazałem...

Od zawsze myślałem, że Ajax to biblioteka.

A tu bęc:

AJAX (ang. Asynchronous JavaScript and XML, asynchroniczny JavaScript i XML) – technika tworzenia aplikacji internetowych, w której interakcja użytkownika z serwerem odbywa się bez przeładowywania całego dokumentu, w sposób asynchroniczny. Ma to umożliwiać bardziej dynamiczną interakcję z użytkownikiem niż w tradycyjnym modelu, w którym każde żądanie nowych danych wiąże się z przesłaniem całej strony HTML.

Shame on me. :p

W takim razie zmieniam na:

Jakiej biblioteki pomocniczej warto zastosować? jQuery ajax? Prototype? A może MooTools? Nie wykluczam opcji „YOLO”; czysty JS.

Co zaradzasz, Boshi?

komentarz 28 stycznia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
ja używam jquery bo mi wygodnie, ale podobno lepszym zamiennikiem ze względów na oszczędność jest https://github.com/github/fetch

swoją drogą nie myślałem, że  takich podstaw nie wiesz po twoich postach na forum :D

no cóż człowiek uczy sie całę życie.
komentarz 28 stycznia 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
edycja 28 stycznia 2017 przez HaKIM

Głupio się przyznać, ale nigdy nie korzystałem z AJAX.

Mówiąc inaczej: Nie lubię JS'a. :D

Jego składnia jest dla mnie niepoukładana i jakaś taka leciwa...

Tylko proszę js'owców nie spinać pośladów, każdy ma inny gust (A mój co do JS'a jeszcze się pewnie zmieni, na tę chwilę nie chcę go tykać).

Jak to powiedział Comandeer:

Js'a albo się kocha, albo się nienawidzi.

komentarz 28 stycznia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Mnie też ten język odpycha..być może przez swoją składnię, dlatego jak już coś tam robię to lecę w jquery, mimo, że wszystko można zrobić w nativie, ale po prostu operacja na DOM jest wygodniejsza w jq. Zresztą tyle co ja robię to... jakaś prosta animacja, i głównie ajax.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 159 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 220 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 140 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2017 w JavaScript przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,479 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...