• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

HTML w ramach PHP czy w osobnych plikach ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
629 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2017 w PHP przez KONDZIU Użytkownik (550 p.)
Ja już nie wiem jedni czepiają się html w znacznikach <?php ?> a drudzy mówią że jest to w porządku. Panie premierze jak kodować ?

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 27 stycznia 2017 przez Vento Pasjonat (17,120 p.)
Poczytaj odnośnie systemów szablonów ja od siebie polecam:

http://twig.sensiolabs.org/
komentarz 3 lutego 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

yes yes yes

 

trzyznaki

+2 głosów
odpowiedź 3 lutego 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Ci co się czepiają, to programiści pracujący w zawodzie. Czepiają się dlatego, że pracując tyle łat wyrabia się doświadczenie które mówi,  że mieszanie HTML z php em razem w jednym pliku to praktycznie dodawanie sobie multum nieprzespanych nocy w dłubaniu w takim kodzie. Uwierz mi, że w pewnym momencie przestaniesz nad swoim kodem panować. Spójrz na kod tego forum. Jego zagmatwanie nie pozwala nam na wprowadzanie zmian. Bo wszystko jest pomieszane.

Ci co mówią ze jest w porządku, mieszanie logiki z widokami to pi prostu nie programowali zawodowo,  a standardy im obce.

Użyj systemu szablonów Twig. Na początku będzie dziwnie, ale jak zrozumiesz i złapiesz (próg wejścia jest niski) to później wrócisz to i mi podziękujesz :))
–2 głosów
odpowiedź 27 stycznia 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
Rozdzielać jak się tylko da a tu możesz poczytać

http://www.gajdaw.pl/smarty/surowe-szablony/print.html
komentarz 3 lutego 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Widzę nazwisko Gajda - cokolwiek z PHP'a to jakiś osobny wymiar chyba :)

Naprawdę, szerokim łukiem trzeba to omijać :/
komentarz 3 lutego 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
A właściwie wszyscy tu zaczynają pomstować a nie powiedzieli dlaczego ?
–2 głosów
odpowiedź 2 lutego 2017 przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
Jeśli chcesz być freelancerem to nikt ci raczej za to na ręce nie będzie patrzył, a jak praca w jakiejś firmie to już zależy od firmy. Jak dla mnie to <?php ?> jest wygodniejsze
komentarz 2 lutego 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Jak nikt nie będzie patrzył na ręce to trzeba pisać słaby i pomieszany kod? Moim zdaniem nieco dziwne podejście.

Od siebie również polecam Twiga.
komentarz 2 lutego 2017 przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
Nie trzeba i kod html z php pomiędzy nie zawsze musi być taki pomieszany, wystarczy trochę obiektówki, używanie zmiennych do wstawiania danych i prawie laravel. Osobiście piszę w laravelu bo można mieszać warstwy, a wygląda to jednak i tak znacznie lepiej niż pure php
komentarz 2 lutego 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Może i nie zawsze, ale przy sporych aplikacjach nagle między HTMLem pojawiają się to zapytania do bazy, to np. headery nie chcą działać bo już wcześniej coś poszło do przeglądarki i takie tam. Ogólnie moim zdaniem po już jakimś czasie spędzonym w PHP rozdzielenie warstw wiele ułatwia. Najpierw wydaje się to zbędnym dodatkiem, a potem wchodzi w nawyk i nie chce się aż mieszać ;) No ale cóż, mogę tylko zachęcić. Ja trochę działam w Symfony i tam Twig jest ładnie zintegrowany.
komentarz 3 lutego 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
edycja 3 lutego 2017 przez efiku
Przepraszam, ale..

Przez takich jak ty z takim podejściem ja później muszę z Melisa siedzieć i poprawiać dosłownie *g**no* które tworzycie, mając ochotę tak sprać po łapach klawiatura, że nast razem dwa razy się trzeba będzie zastanowić, czy jako freelancer nie obowiązują Cię jakieś standardy. O jakość kodu trzeba dbać, bo może się okazać, że kiedyś przyjdzie nam wrócić do kodu i co wtedy? :) Klient czeka, a my? My debugujemy nasz kod...

Mam nadzieje, ze przyjdzie Ci kiedyś poprawiać taki kod.
Wtedy poczujesz na własnej skórze jak to jest. :)

Od siebie napisze tak: Twig jako system szablonów.
1
komentarz 3 lutego 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Mistrz, między takimi jak Ty a takimi jak ja jest różnica mniej więcej 5 tys w wypłacie ;)
komentarz 3 lutego 2017 przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
event nie zapominajmy że freelancer ma zarobki ograniczone jedynie przez ilość zleceń, a w firmie stałe ;)
komentarz 3 lutego 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Lepszy stały zarobek, niż nieregularny oscylujący w granicach kwot śmieszności. Freelancer nie stworzy projektu wartego 40 000 zł choćby sie zesrał.
komentarz 3 lutego 2017 przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
Ale zrobi kilka małych wartych 1-3k co daje niezłą sumkę w ciągu miesiąca, a z tych 40k to programista w firmie i tak dostanie z jakieś 15(jak senior), a jak java to 20(też jak senior)
komentarz 5 lutego 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Twoja znajomość stawek na rynku powiedziała mi wszystko o Twojej wiedzy na temat pracy jako programista, tym samym kończę dyskusję
komentarz 5 lutego 2017 przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
A czy ja gdziekolwiek powiedziałem że pracuję ^_^ ->?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 737 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 3,225 wizyt
pytanie zadane 20 października 2015 w C# przez Eth Nowicjusz (150 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 227 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...