• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

problem z e-deklaracją

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,113 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez adam1324pl Użytkownik (600 p.)

Witam, może to nienajlepsze miejsce ale potrzebuje szybkiej odpowiedzi. Mianowicie mam problem z wysłaniem pitu 4r posiadam najnowszego Readera DC i wtyczke e-deklaracje, podczas podpisywania i wysyłania pliku brakuję mi na liście sekcji "Dane autoryzujace" Nie wiem o co chodzi czy ktoś miał podobny problem?

komentarz 4 lutego 2017 przez jacek12123 Nowicjusz (100 p.)
Też mam ten sam problem. Puste pole, tam gdzie powinna pojawić się opcja wyboru "Dane autoryzacyjne".

Na innych komputerach to samo.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 stycznia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
wybrane 27 stycznia 2017 przez adam1324pl
 
Najlepsza
komentarz 27 stycznia 2017 przez adam1324pl Użytkownik (600 p.)
W przypadku pitu 4r nie da się zaznaczyć "płatnik nie bedąy osobą fizyczmą" ... te deklaracje to jakaś porażka
komentarz 27 stycznia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
Korzystam bodaj 3 rok i chwalę sobie to rozwiązanie. Widać są jakieś przesłanki do tego, aby przy tej deklaracji użytkownik posiadał certyfikat.

M.
komentarz 27 stycznia 2017 przez adam1324pl Użytkownik (600 p.)

Mój błąd program jest okej,

 

podatnikom nie będącymi osobami fizycznymi czyli spółkom, fundacjom itp. można wysyłać bezpośrednio ze strony ministerstwa finansów ale potrzeby jest podpis kwalifikowany, a wcześniej złożony druk UPL w formie papierowej. 

Dziękuje wszytkim za pomoc ;) 

0 głosów
odpowiedź 27 stycznia 2017 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
A masz podpis elektroniczny?
komentarz 27 stycznia 2017 przez adam1324pl Użytkownik (600 p.)

Według http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje/formularze/pit mogę złożyć pit bez elektronicznego kwalifikowanego podpisu posługując się danymi autoryzującymi, próbowałem na różnych komputerach z różnymi windowsami ale wszędzie taki sam efekt.

komentarz 27 stycznia 2017 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)

W elektronicznych formularzach podatkowych za rok 2016 należy najpierw wypełnić dane, następnie wcisnąć przycisk „Podpisz i wyślij" znajdujący się na pasku narzędziowym aplikacji Adobe Reader (z zainstalowaną wtyczką – plug-in) i jeżeli formularz nie zgłosi błędu dotyczącego wypełnienia pól obowiązkowych podatnik zostanie poproszony o wybór rodzaju podpisu. W przypadku wybrania opcji „Dane autoryzujące" otworzy się okienko „Dane autoryzujące do podpisania dokumentu". W tej części pojawi się pole „Kwota przychodu za rok 2015", gdzie zgodnie z instrukcją wyświetloną poniżej tego pola należy wprowadzić odpowiednią kwotę przychodu za rok 2015.
Dodatkowe informacje dotyczące kwoty przychodu za rok 2015 znajdują się w dziale „Pytania i odpowiedzi" – punkt Jakie dane będzie trzeba podać, żeby wysłać deklaracje przez Internet podpisując „danymi autoryzującymi" (podpisem elektronicznym zapewniającym autentyczność deklaracji i podań opartym na danych autoryzujących)?oraz Wypełniam formularz za rok 2016, za który rok powinienem podać kwotę przychodu w sekcji „DANE AUTORYZUJĄCE" tak aby został on przyjęty przez system e-Deklaracje?

Link do strony 

Może brakuje ci czegoś z tych pkt:

Identyfikator podatkowy NIP lub numer PESEL - patrz pytanie „Co to jest Identyfikator podatkowy i który powinienem zastosować?",

imię (pierwsze),

nazwisko,

data urodzenia,

kwotę przychodu wskazaną w zeznaniu lub rocznym obliczeniu podatku za rok podatkowy o dwa lata wcześniejszy niż rok, w którym jest składany dokument elektroniczny.

Link do strony 

komentarz 4 lutego 2017 przez jacek12123 Nowicjusz (100 p.)
Te dane autoryzacyjne, będzie można wpisać dopiero jak pojawi się opcja do wybrania "Dane autoryzacyjne", ale jest jakiś błąd w instalacji.
0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2019 przez Gemma86 Nowicjusz (160 p.)
Witam,

Czy jakoś się wyklarowała sytuacja? U mnie nadal sie nie pojawia opcja do wyboru dane autoryzujące. Natomiast pobrałam plik który według strony ministerstwa podlega po wysyłkę danymi autoryzującymi.

 

Pozdrawiam K.
0 głosów
odpowiedź 25 kwietnia 2020 przez zioming Nowicjusz (140 p.)
Opcja nie pojawia się jeżeli w arkuszu nie określono że podatnik jest osobą prywatną.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 98 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 102 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 106 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2020 w JavaScript przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...