• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Niepoprawne działanie klawiatury w trakcie grzania się laptopa - Acer Aspire V3-772G

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
253 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez dominik3246 Początkujący (260 p.)
Witam.

Od jakiegoś czasu mam problem na swoim laptopie. Problem występuje tylko wtedy kiedy używana jest karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 760M (czyli np. podczas grania w gry). Przyciski po lewej stronie klawiatury, czyli nad kartą graficzną (czuć po temperaturze podczas dotykania klawiszy że tam karta się grzeje).

Problem: Podczas dłuższego przytrzymania klawiszy np. W albo jakiegokolwiek innego po lewej stronie klawiatury, wciska się on "wirtualnie" czyli po puszczeniu klawisza odskakuje on normalnie do góry lecz nadal jest wirtualnie wciśnięty przez parę chwil. Zauważyłem to najpierw w grach. Potem testowałem po prostu w notatniku kiedy gra chodziła w tle i laptop był rozgrzany. Puszczałem klawisz a przez chwilę na ekranie widziałem jak bym dalej go trzymał i pojawiały się kolejne litery.

Czy ktoś miał taki problem, jeśli tak to jak go rozwiązał? :) Niestety na sprzęcie nie znam się tak dobrze, szczególnie na laptopach.

Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 stycznia 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
wybrane 26 stycznia 2017 przez dominik3246
 
Najlepsza

Cześć.

Niestety na sprzęcie nie znam się tak dobrze, szczególnie na laptopach.

Z powyższego wynika że laptop powinien zaliczyć wizytę w serwisie.Solidna konserwacja chłodzenia jest potrzebna w trybie natychmiastowym.

Będziesz czekał aż luty zaczną się topić? wink

komentarz 26 stycznia 2017 przez dominik3246 Początkujący (260 p.)
Niestety nie mogę sobie pozwolić na oddanie laptopa do serwisu na parę dni ze względu na pracę i studia. Ale pewnie bez tego się nie obejdzie :/ Dzięki za odpowiedź :)
komentarz 26 stycznia 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

Raczej się nie obędzie.

Puszczałem klawisz a przez chwilę na ekranie widziałem jak bym dalej go trzymał i pojawiały się kolejne litery.

Powyższym należy się zająć,zaraz usunięciu przyczyny przegrzewania się.Możliwe że "samo zniknie" ale od czegoś należy zacząć.Przegrzewanie karty,procesora(ogólnie sprzętu)może objawiać się w ten sposób.Głowy nie można dać ;)

Powtarzam się,przegrzewaniem należy zająć się jako pierwszym.

Nie bagatelizuj,następnymi objawami, mogą być pojawiające się cienkie pionowe linie,siateczki itp.

A póżniej? koszty naprawy o wiele większe niż konserwacja.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 98 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 389 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez ignacjusz Bywalec (2,390 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 280 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Zubru22 Bywalec (2,670 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...