• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak naprawić to, że po dodaniu filmu z youtube na mojej stronie strona się bardzo zacina i długo ładuje ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
586 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2015 w HTML i CSS przez DarkEliat Bywalec (2,810 p.)

Witam, Dlaczego moja strona się bardzo zacina po dodaniu filmów z YouTube  (Jest to znacznik iframe, jeżeli chcecie to zobaczyć to odwiedźcie te strony : matematyk0606.cba.pl i matematyk006.cba.pl/moj-kanal-na-YouTube ). Jak to naprawić, albo co robię źle. Pilnie proszę o pomoc, pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 21 maja 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Problem widzę jedynie tutaj: http://matematyk0606.cba.pl/moj-kanal-na-YouTube

Przyczyna jest prosta: zbyt dużo filmików naraz się wczytuje. Polecam poczytać o tzw. lazy loading i zrobić tak, żeby wczytywały się jedynie te filmiki, do których doscrollował user.
komentarz 21 maja 2015 przez DarkEliat Bywalec (2,810 p.)
Chyba masz rację, ale na stronie głównej mam tylko jeden film, a strona też się dość długo ładują. Jeszcze jedno pytanie - tak zrobić to by filmy ładowały się po doscrollowaniu ?
komentarz 21 maja 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Jak to się mówi - "jest plugin jQuery od tego" ;) https://github.com/tylerpearson/lazyYT

Co do strony głównej - u mnie działa normalnie
+1 głos
odpowiedź 21 maja 2015 przez ssnake Obywatel (1,860 p.)
odpal firebug'a wejdź w sieć i zobacz ile i jakie śmieci Ci się ciągną z zewnętrznych serwerów?
to jest jakiś darmowy hosting, że takie śmieci są doklejane?
komentarz 21 maja 2015 przez DarkEliat Bywalec (2,810 p.)
Tak to jest darmowy hosting.
+1 głos
odpowiedź 21 maja 2015 przez niezalogowany
edycja 21 maja 2015

Film mi otwiera się dobrze ale masz stronę niezgodną ze standardem w3c .

niepozamykane elementy itp...

Tu masz walidator, którym możesz sobie sprawdzać co trzeba poprawić

https://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fmatematyk0606.cba.pl%2F&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0

<znacznik  /> to xml, nie używaj tego w html5

keywords i description możesz wywalić, roboty nie biorą tego pod uwagę.

EDIT

<marquee >Witaj na moim portalu, tutaj znajdziesz wiele poradników i trików. …

to musisz obowiązkowo wywalić i zastosować js :) w html5 nie ma już marquee (mimo iż przeglądarki dalej to wyświetlają)

komentarz 21 maja 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
A czy meta[name=description] nie jest brane jako zajawka strony w Google?
komentarz 21 maja 2015 przez niezalogowany
nie jest ..........
komentarz 21 maja 2015 przez DarkEliat Bywalec (2,810 p.)

Co do tych metatagów masz rację, sam to zauważyłem, ale kiedy mam znacznik br to nawet sam Pan Zelent pokazał by pisać <br />.

 
 
 
komentarz 21 maja 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

W HTML5 obydwie wersje są dozwolone, jednak wypada pamiętać, że <br/> to pozostałość po XHTML. Osobiście piszę po prostu <br> - nie robi to żadnej różnicy (dopóki nie piszemy w XHTML ;))

komentarz 21 maja 2015 przez niezalogowany
Ja twierdzę podobnie jak Comandeer.

Podobne pytania

+1 głos
9 odpowiedzi 379 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2015 w Offtop przez ruppa Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 355 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2023 w HTML i CSS przez konrad1313w Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 164 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2017 w JavaScript przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,880 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...