• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Metoda seekg() oraz tellg()

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,018 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2017 w C i C++ przez Grzegorz Lipski Nowicjusz (170 p.)

Cześć wszystkim

Pisałem dziś kolokwium z podstaw informatyki i jedno z zadań brzmiało tak:

W pliku tekstowym "dane.txt" znajduje się następujący tekst: "Ala ma kota.". Co pojawi się na ekranie u użytkownika po otwarciu pliku tekstowego i wywołaniu następującego fragmentu kodu:

plik.seekg(0, ios::end);
cout <<"wynik:" <<plik.tellg() <<endl;

Kolokwium pisane oczywiście na kartkach więc nie było możliwości sprawdzenia kodu. Wypisałem więc: wynik:12. W domu sprawdziłem ten kod i w wyniku otrzymałem -1. Co jest nie tak? Dodam że używam code::blocks i program uruchamiałem na windowsie.

Kod programu:

#include <iostream>
#include <fstream>

using namespace std;

int main()
{
    fstream plik;
    plik.open("dane.txt");
    plik.seekg(0,ios::end);
    cout <<"wynik:"<<plik.tellg()<<endl;
    return 0;
}

Dziękuję za każdą pomoc :) 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 26 stycznia 2017 przez Molester Bywalec (2,920 p.)
Wychodzi 12 czyli tak jak powinno być. Jesteś pewien że .txt masz w folderze z projektem?
komentarz 27 stycznia 2017 przez Grzegorz Lipski Nowicjusz (170 p.)
Tak. Znajomi też uruchamiali ten sam program i jednym wychodziło -1 a innym tak jak Tobie.

Dzięki za chęć pomocy

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 170 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 617 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2016 w C i C++ przez enigmatycznyclay Bywalec (2,450 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 140 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2017 w C i C++ przez robertprogrammer4s Nowicjusz (120 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...