• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Lepiej składać nowy komputer, czy dostosować się pod stary procesor?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
257 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Witam wszystkich serdecznie, otóż dzisiaj mnie naszła myśl na sprawdzenie swojego komputera, nie jest źle w grach wyciąga 100 fps, ale mogło być o wiele lepiej, postanowiłem dzisiaj szczegółowo sprawdzić swój komputer podzespoły itd... I o boże, ręce załamane, jak to można beznadziejnie wydać 2k zł na składaka. Moim pytaniem jest to, czy lepiej zbierać na nowy komputer z I3 / I5 ( to będzie trwało nawet około roku, albo i więcej, jeżeli ma być maszyna 1 klasa), czy może lepiej ulepszać ten komputer pod AMD, aktualny procesor to AMD (fx) 6100. Płyta główna to MSI 760GM-P21, 3/4 podzespołów to podzespoły z niższej półki. (prócz karty graficznej, bo dokupiłem w wakacje R7 240 radeona). Moje pytanie takie, lepiej dokupować powoli podzespoły pod procesor ( bo procesor wydaje mi się nie jest taki zły, ale też oczywiście po kupnie wszystkich podzespołów, wymienił bym i procesor pod ten socket na jakiś lepszy), czy zebrać na jeden porządny komputer z jakimś I3 / I5 i GTX-em.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2017 przez Arek Sob Początkujący (410 p.)
Na moje oko skoro jak sam powiedziałeś "Nie jest źle" to może uzbieraj sobie na nowy sprzęt :)
A jeżeli chcesz konkretną odpowiedź to wypisz jakie te podzespoły konkretnie masz.
komentarz 25 stycznia 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Chodzą 2 gry w które gram, dlatego nie jest źle ;p
komentarz 25 stycznia 2017 przez Arek Sob Początkujący (410 p.)
Tutaj naprawdę ogranicza Cię za bardzo płyta główna żebyś mógł to jakoś sensownie rozbudować.
komentarz 25 stycznia 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
No to chyba jest jasne że płytę główną dokupię nie? 1. Płyta główna 2. Wymienię kości Ram 3. Dysk z SATA II na sata III ogarnę 4. Dokupię dysk SSD 5. zmienię procesor
komentarz 25 stycznia 2017 przez Arek Sob Początkujący (410 p.)
Czyli nie planujesz wymiany ramu na ddr 4 ?
komentarz 25 stycznia 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
bo wtedy muszę kupić 3 rzeczy, płytę z obsługującym DDR4, Ram, oraz procesor. Bo nie widziałem jeszcze płyty z AM3+ która posiada DDR4, jak masz jakąś podeślij
komentarz 25 stycznia 2017 przez Arek Sob Początkujący (410 p.)
Jak sam napisałeś wydałeś 2k na składaka.
Składaki mają to do siebie że nie mają żadnej wizji przyszłości.
Tak samo jak socket am3+ nie ma żadnej przyszłości.
Dlatego proponuje Ci odłożyć pieniążki i kupić płytę główną która tą przyszłość ma żebyś w przyszłości nie miał tego samego problemu.

Pamiętaj że płyta główna to podstawa a procesor to serce i niema tutaj na czym oszczędzać.

Jak napisałem wyżej na ten moment kupiłbym sobie lepszy dysk i w razie potrzeby zmienił jedną kość ramu w zależności ile tam go posiadasz.
Jeżeli 2x2gb to kup jedną czwórkę zapłacisz koło 100 a dużo to zmieni :P
i ten rok czy półtora zbieraj sobie $$$.
Dysk ssd Ci nie zginie i włożysz go do nowego pc tak samo jak kartę graficzną.
A z resztą nie masz co tutaj kombinować.
0 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Polecałbym zbierać na cały komputer. Mój komputer zacząłem składać od 1600zł parę ładnych lat temu i wydałem na niego już sporo kasy wymieniając części, ale nie był wart swojej ceny. Nie bardzo opłacało mi się sprzedać stare części, więc poskładałem z nich drugi komputer z którym nie mam co zrobić, a mój aktualny komputer nie jest do końca dobrze zoptymalizowany. Ogólnie mam słabą kartę i dość dobry procesor, przez co robi się tzw. bottleneck. Ogólnie było tak, że miałem kasę, to kupiłem sobie nową kartę, potem kupiłem nowy procesor, ale karta już nie domaga a na razie nie mam kasy, żeby ją wymienić i tak jest cały czas. Kupisz nowy podzespół, za pół roku wyjdzie lepszy, ale nie kupisz go, bo kupowałeś niedawno, a przydało by się kupić coś innego.

Podobne pytania

–1 głos
0 odpowiedzi 175 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 241 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez KikiGameOver Nowicjusz (220 p.)
–2 głosów
2 odpowiedzi 219 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...