• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja do przetestowania. JS [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
308 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2017 w Nasze projekty przez Arkadiusz Fus Obywatel (1,100 p.)
edycja 25 stycznia 2017 przez Arkadiusz Fus

Witam, skończyłem taką prostą aplikację w js :) To Do List

Oceńcie ją i itd. Jak macie jakieś pomysły to może je wezmę pod uwagę i je dodam(jak skończę kolejny projekt) :)

Wiem, że się da lepiej :D ale jak macie uwagi to z wyczerpującą korektą dlaczego tak, a nie inaczej :)

Założenie tego projektu było :

- RWD

- pure JS + elementy ES6

- Prostota :)

Pozdrawiam :D

Repo

apka

Możliwe odpowiedzi:
5 (4 głosów, 100%)
4 (0 głosów)
3 (0 głosów)
2 (0 głosów)
1 (0 głosów)
komentarz 25 stycznia 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)

laugh waliduj wartość, która trafia do inputa

PS. zadanko z Weekly JavaScript Challenge?

komentarz 26 stycznia 2017 przez Arkadiusz Fus Obywatel (1,100 p.)
Ok (y) :D

Nope, robiłem ten projekt parę miesięcy temu. A zarejestrowałem się parę dni temu :)

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
  • Serio muszę kliknąć "Dodaj", żeby dodać zadanie? Wypadałoby, żeby Enter działał.
  • Żeby dodać opis i datę zakończenia muszę edytować zadanie. Mało UX friendly.
  • Serio pole "Do kiedy?" nie jest choćby [type=datetime-local], żeby przynajmniej w części przeglądarek wyświetlił się kalendarz?
  • Udało mi się ustawić pole "Do kiedy?" na wartość "hnjwnmwlm". Wypadałoby robić choćby podstawową walidację.
  • W sumie podgląd i edycję bym złączył. Jak ktoś chciałby edytować, to dwuklik na wybranym polu i tyle.
  • Po co niektórym przyciskom [role=group]? O ile się nie mylę, tutaj [role=group] powinno być na kontenerze, a same przyciski powinny mieć [aria-pressed] + odpowiednią rolę.
  • Czemu ikonki nie mają [aria-hidden=true]?
  • Czemu wszystko wsadziłeś do DOMContentLoaded? Prawdę mówiąc wgl nie jest to potrzebne. Zwykły IIFE by tu starczył.
  • Zamiast let proponuję używać const.
  • Po co Ci komentarz z global, skoro w projekcie nie widać lintera?
  • Szablony można przerzucić z kodu JS do template w HTML.
  • No i czemu całego projektu nie wrzuciłeś na GH Pages z dedykowanego repo tylko skopiowałeś do repo Nardin.github.io? Jak chcesz już tak kopiować, to polecałbym poczytać o submodułach gita. Niemniej to bez sensu skoro repozytorium todo-listy można wystawić na GH Pages osobno.
komentarz 26 stycznia 2017 przez Arkadiusz Fus Obywatel (1,100 p.)
Ah ten powiew świeżości :D

Chyba mnie zawiało :D
komentarz 28 stycznia 2017 przez Arkadiusz Fus Obywatel (1,100 p.)
  • myślałem nad tym i na tym się skończyło :D 
  • owszem, zgadzam się 
  • nie pomyślałem o tym 
  • masz rację 
  • good idea
  • tutaj [role=group] mogło zostać pozostałością po wcześniejszym kodzie czy coś w tym stylu, ponieważ miałem problem buttonami (bąbelkowanie), a resztę to nie wiem :D
  • a dlaczego miałyby mieć [aria-hidden=true] ?
  • miałem jakiś powód dla którego to tam zacząłem umieszczać w swoich projektach. możliwe że chciałem uchronić kod przed natrętnymi 'programistami', którzy chcieli ingerować w kod poprzez konsole. Ale możliwe że przerzucę się na IIFE 
  • ok, przemyślę :P
  • jest użyty ale nie zawsze go używam, po za tym błędy typu nie wywołuj kodu przed zdefiniowaniem są irytujące w poprawieniu więc poprostu nie wszystkie błędy poprawiam 
  • Tzn?
  • Nie wrzuciłem bo nie wiem dlaczego myślałem, że taka strona jest tylko jedna przypisana do konta, od teraz będę hostować osobno projekty :)

 

0 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2017 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
Nie działa na telefonie z androidem.

Pozdrawiam!
komentarz 25 stycznia 2017 przez Arkadiusz Fus Obywatel (1,100 p.)

​​​​​​jakiej przeglądarki używasz oraz jaki android ?

komentarz 25 stycznia 2017 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
Android 4.2 i najnowszy Chrome
komentarz 25 stycznia 2017 przez Arkadiusz Fus Obywatel (1,100 p.)
Hmm, a co nie działa ? Pokazuje się coś ? Czy pusto masz ?

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 235 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2017 w Nasze projekty przez Arkadiusz Fus Obywatel (1,100 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 220 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2022 w JavaScript przez TOWaD Mądrala (5,700 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 413 wizyt
pytanie zadane 10 października 2021 w Nasze projekty przez krissto7 Gaduła (3,100 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...