• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zapisywanie wspolrzednych punktu do bazy danych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
313 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2017 w SQL, bazy danych przez amazintesla Nowicjusz (160 p.)
Cześć,

mam taki program mianowicie wczytuje obrazek do htmla i po kliknieciu na obrazek wyswietla wspolrzedne kliknietego punktu.

Co musze zrobic teraz to ZCZYTAĆ te wspolrzedne i zapisac do odpowiedniej listy(zielonych lub czerwonych) w bazie danych(mysql, postgresql, mssql).

Nie bardzo wiem jak się za to zabrać, jak polaczyc sie z baza danych.

Potrzebny bedzie webserwis ktory chce postawic we Flasku(frameworku Pythona). Nie bardzo mam pojecie jak to zrobic.

Dzieki z góry.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 27 stycznia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Witaj,

usystematyzujmy:

  1. posiadasz współrzędne klikniętego punktu,
  2. nie wiesz co z tą informacją zrobić, aby od klienta zawędrowała ona do bazy danych,
  3. znaczy mniej więcej się orientujesz co trzeba zrobić, bo wspomniałeś o potrzebnej usłudze: Web Service.

Po stronie klienta posługujesz się metodami GET, POST, PUT, DELETE. Aby coś przesłać w celu zapisania w bazie należy skorzystać z metody POST. Po stronie serwera potrzebujesz bazę danych, tabelę z określoną strukturą danych oraz metody Web API, które wykonają niezbędne operacje aby potrzebne dane znalazły się w Twojej bazie danych.

Tyle w dużym skrócie...

M.

komentarz 13 lutego 2017 przez amazintesla Nowicjusz (160 p.)
Dzięki za tak konkretne rady.

Nie wiem za to jak przesłać konkretne dane(wspolrzedne po kliknieciu), jak je zadeklarowac

Mam taki kod po stronie klienta

http://pastebin.com/THS2qJ7M
komentarz 13 lutego 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
Popatrz za ajax w Google. Pastebin coś nie bangla obecnie.
komentarz 13 lutego 2017 przez amazintesla Nowicjusz (160 p.)
mi działa, to chyba po prostu wystarczy dac :

data: { x:X, y:Y}
komentarz 13 lutego 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 356 wizyt
pytanie zadane 15 października 2016 w PHP przez Zbigniew Andrysiak Bywalec (2,470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,001 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 151 wizyt
pytanie zadane 24 października 2018 w Python przez sebask08 Użytkownik (510 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...