• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Temperatura płyty głównej oraz procesora

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,464 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Jedyn Obywatel (1,200 p.)
edycja 25 stycznia 2017 przez Jedyn

Witam. Ostatnio po kilku gierkach w h1 komputer zaczął stopniowo zwalniać a gra zaczynała się zacinać. Postanowiłem, sprawdzić temperatury i zdziwiły mnie wartości przy płycie głównej. Czy ja dobrze rozumiem ,że temp na płycie głównej mam 115 stopni?? Pomiar był robiony jakieś 10min po skończeniu gry (ok. 40min obciążenia)
Poniżej screen

Oraz kolejna sprawa, posiadam obecnie 8gb ram. Podczas gry zużycie to ok 1gb ram przy czym pokazuje mi że to aż zużycie 46% posiadanych zasobów. We właściwościach widnieje ,że mam zainstalowane 8gb, w biosie to samo. O co może chodzić? Czy to tylko jakieś fake info od menadżera?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 stycznia 2017 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Część !
Majstrowałeś może coś ostatnio przy komputerze, czyściłeś go może ? Pytam z racji tego, że 115*C to niepokojąca temperatura
komentarz 25 stycznia 2017 przez Jedyn Obywatel (1,200 p.)
Już jakiś czas temu go czyściłem. Ogólnie wszystko mam ustawione pod wydajność.
komentarz 25 stycznia 2017 przez Jedyn Obywatel (1,200 p.)
Teraz nawet gdy nic nie robię temperatura cały czas utrzymuje się na 115-116 stopniach.
komentarz 25 stycznia 2017 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)

Ogólnie wszystko mam ustawione pod wydajność.

Co to według Ciebie znaczy ? 

komentarz 25 stycznia 2017 przez Jedyn Obywatel (1,200 p.)
edycja 25 stycznia 2017 przez Jedyn
W biosie mogę ustawić wydajność komputera, jest ustawiona na max.

Dodam jeszcze ,że komputer ma 2 lata + pasta nie była w nim jeszcze wymieniana a obecnie jest ta którą dostałem od intela z procesorem.
EDIT. Dziwne, wyłączyłem komputer ,żeby mniej więcej ręką sprawdzić czy na prawdę jest aż tak rozgrzana i była chłodniejsza od grafiki, gdzie grafika miała ok 45 stopni. Możliwe jest ,że program błędnie odczytuje? Lub jakiś czujnik jest zepsuty?
komentarz 25 stycznia 2017 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
w sumie to może być wina programu, jednak widzę, że innym testowałeś i to samo
0 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Probowałeś sprawdzić temperatury innym programem?

Masz dwie kości ramu? Może warto sprawdzić co się będzie działo z jedną.
komentarz 25 stycznia 2017 przez Jedyn Obywatel (1,200 p.)

Tak mam dwie kości ramu, zaraz spróbuje czymś innym sprawdzić.

 

temp z speedfana

 

komentarz 28 stycznia 2017 przez Jedyn Obywatel (1,200 p.)
Dodam jeszcze ,że od razu po włączeniu komputera po 2 dniach program pokazywał 118 stopni.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 120 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 262 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2017 w Sprzęt komputerowy przez gabi_15 Początkujący (370 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...