• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zestaw komputerowy

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
242 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez veryape Użytkownik (580 p.)
https://www.morele.net/inventory/info/x0aV7D/ Jest to pierwszy komputer jaki złożyłem można powiedzieć samodzielnie, jego przeznaczenie ma być uniwersalne ale nie ukrywajmy, że głównie chodzi mi o gry, od razu mówię, że zależy mi na i5-6600k oraz karcie graficznej od nvidii (to w razie jakichkolwiek uwag), skoro jestem jeszcze dosyć ciemny w tych tematach, pytanie jest oczywiste, czy ten komputer nada się, czy warto coś w nim zmienić, dać coś tańszego kosztem droższego, oraz czy wszystko jest kompatybilne, od razu mówię, że budżet (4400zł) wyczerpałem.

Z góry dziekuję na odpowiedź
komentarz 25 stycznia 2017 przez wiktorspl Nowicjusz (100 p.)
Ta płyta główna ma obsługę pamięci  DDR4-2133 a ty wybrałeś sobie DDR4-2400 więc nie wiem czy by ci zadziałałała.A całą reszta wydaje się ok.
komentarz 25 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Ta płyta główna obsługuje częstotliwości pracy pamięci [MHz]: 2133, 2400, 2800, 2666, 3000, 3200, 3300, 3400, 3333, 3466
komentarz 25 stycznia 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
Potrzebna Ci taka płyta gamingowa i dysk hdd? Jeśli nie to można wsadzić Gigabyte GA-B250M-DS3H, Intel Core i7-7700 /3.6GHz oraz GoodRam 8GB (2x4GB) 2133MHz napewno będzie znacznie wydajniej.
komentarz 25 stycznia 2017 przez wiktorspl Nowicjusz (100 p.)
przeniesione 25 stycznia 2017 przez Arkadiusz Waluk
to przepraszam pomyliło mi się

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Trochę zmodyfikowałem twój koszyk https://www.morele.net/inventory/info/xaUbT7/

1. Zamieniłem i5 6600k na nowszy, i5 7600k. Ma on lepsze możliwości podkręcania, o wiele większe taktowanie bazowe (będziesz musiał zaktualizować BIOS na płycie!)

2. Zamieniłem Twoje chłodzenie na SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2. Jest łatwiejsze w montażu, cichsze, tańsze, lepiej chłodzi.

3. Zamieniłem Twój zasilacz na zasilacz z okablowaniem modularnym. Łatwiej będzie Ci poukładać w środku kable

4. Zamieniłem wybrany przez Ciebie dysk SSD SATA3 na dysk z interfejserm M.2. Jest on mniejszy, nie wymaga kabli, ma większe prędkości read, write.

5. Zamieniłem wybrane przez Ciebie pamięci ram na pamięci tańsze, o o wiele lepszym taktowaniu - 3000Mhz (będziesz musiał odpalić profil XMP w Biosie)

Cały zestaw jest droższy od twojego o 2 zł 31gr.
komentarz 25 stycznia 2017 przez veryape Użytkownik (580 p.)
Aktualizacja biosu jest to coś czego nie chciałbym zrobić źle, jestem ciemny w tych tematach, ciągle się uczę, dopiero zacząłem chodzić do technikum informatycznego (od 2 semestru), więc czy miałbyś może jakiś sprawdzony poradnik, jakiekolwiek rady, coś co uspokoi mnie i powie, że nie muszę się aż tak bać?
komentarz 25 stycznia 2017 przez veryape Użytkownik (580 p.)
Potrzebowałbym również pomocy przy wyborze całego okablowania do zestawu
komentarz 25 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Aktualizacja BIOSu to nic trudnego. Tutaj masz poradnik jak to zrobić: http://www.download.net.pl/jak-sprawdzic-wersje-i-zaktualizowac-bios/a/168/

Jeśli bardzo się obawiasz, że zrobisz coś źle, to w sklepie morele.net możesz dodać do koszyka usługę aktualizacji biosu.
komentarz 25 stycznia 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Czy nie lepiej byloby poszukac oszczednosci w plycie glownej i procku (wziac bez litery K) i kupic wiekszego SSDeka? Bo skoro powstalo to pytanie i prosba o weryfikacje to wielce prawdopodobne ze pytajacy nie bedzie zajmowal sie podkrecaniem.
komentarz 25 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
mbabane na procku z literką K łatwiej się podkręca, ale co do płyty to się zgodzę. Możnaby było parę złotych wyciągnąć, gdyby zrezygnować z usb 3.1, czy innych udogodnień. Jakby się uprzeć to można coś z tego wyciągnąć, ale wydaje mi się, że to gra niewarta świeczki.
komentarz 26 stycznia 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Tak, z K się da podkręcać, tylko pytanie czy osoba która prosi o weryfikacje sprzętu będzie zajmować się podkręcaniem? Bo jeśli nie to tym bardziej gra nie jest warta świeczki.

A np. takie cos ponad 200 zl w kieszeni:
https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150m-pro-vdh-b150-ddr4-sata3-usb-3-1-matx-b150m-pro-vdh-779411/

Plus procesor bez K, to ponad 300 zl (razem z tymi 200 powyżej oczywiście) i można kupić większy dysk SSD niż kisić się z 128GB, z czego 50 pójdzie na system.

Wydaje mi się ze to będzie optymalne wyjście jeśli nie ma się aspiracji do OC.

(Oczywiście płytę wyszukałem na biegu i pewnie da rade znaleźć cos jeszcze bardziej korzystnego).
komentarz 26 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Ale przecież podkrecenie procesora z K to po prostu zmienienie mnożnika w BIOSie. Jeśli podkręci sobie do @4.5Ghz, to nawet nie będzie musiał zmieniać napięcia. Jest do tego mnóstwo tutoriali na Internecie. Myślę, że warto sobie podkręcić trochę procesor.
komentarz 26 stycznia 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Ok, czy to wymaga tak drogiej plyty glownej?
komentarz 26 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Podkręcenie tego procesora wymaga płyty głównej z chipsetem z170 / z270, czyli odpowiedź brzmi: tak

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 405 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 317 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Zahrad Użytkownik (740 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...