• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SSL na linuxpl wymagają wykupienia adresu IP?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,062 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez niezalogowany
Hej,

zauważyłem, że na hostingu linuxpl.com wersja W1G należy wykupić dodatkowy adres IP 150zł/rok! Plus certyfikat SSL za 75zł/rok, aby uruchomić szyfrowanie. Czy to prawda, że muszę wykupić dodatkowy adres IP?
Jeżeli chciałbym skorzystać z darmowego LetsEncrypt to też muszę wykupić to IP?

Chodzi mi o prosty sklep jbc. IMO wystarczy najtańsza opcja, bądź darmowy, ale słyszałem, że wyskakują nieraz powiadomienia u klienta, że klucz nie jest zaufany itp (przy darmowym)

Trochę nie jestem w tym temacie obeznany, więc jakbyście mieli jakieś fajne opcje, cena/jakość hostingu wraz z SSL to poproszę :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 25 stycznia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
wybrane 25 stycznia 2017
 
Najlepsza
Z tego co wiem, korzystanie z letsencypta na linuxpl nie jest możliwe. Proponuję zakup serwera VPS.
komentarz 25 stycznia 2017 przez niezalogowany
ehh no cóż, dzięki, faktycznie muszę przemyśleć sprawę VPS ;)
komentarz 25 stycznia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

VPS rocznie może kosztować Cię mniej niż sam certyfikat, który chciałeś kupić wink

Bardzo polecane są: www.arubacloud.pl oraz tiktalik.com, przede wszystkim za swą cenę (na Arubie płacisz 4zł na miesiąc za VPSka z 1GB RAM - sam go nie posiadam, ale znam niejedną osobę która go używa i jest zadowolona - to nie była reklama smiley).

komentarz 25 stycznia 2017 przez niezalogowany
jedyne co mnie martwi, że nigdy nie bawiłem się VPS... jakieś szybkie "tutki"? :)
Obawiam się, że mogę więcej namieszać póki co przez stawianie tam sklepu :) ale chętnie o tym poczytam i sprawdzę na jakiejś pierwszej lepszej stronce swojej ;)
komentarz 25 stycznia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Noo, wypadałoby mieć jakąś podstawową umiejętność administracji Linuksem z poziomu terminala. Jeśli nie posiadasz takiej, to się nie martw - to nie jest takie trudne. Proponuję postawić sobie czystego Debiana na na przykład VirtualBoxie i tam się bawić, ucząc się podstaw typu pisanie prostych skryptów, tworzenie użytkowników, grup, zarządzanie uprawnieniami itd. Potem instalować na przykład serwer WWW, php, mysqla i je konfigurować.

Jeśli coś zepsujesz to żaden problem, bo zrobisz sobie wcześniej kopię maszyny :)
komentarz 25 stycznia 2017 przez niezalogowany
a no właśnie :D póki co muszę pogodzić kilka czynników jak czas postawienia sklepu i cena, wydaje mi się, że póki co zrobię standardowo, tzn standardowo dla mnie :D czyli normalny serwer hostingowy. Ale dzięki za nakierowywanie, pobawię się w wolnym czasie i mam nadzieję, że sobie wykupię coś do nauki, w przyszłości się na pewno przyda :)
komentarz 25 stycznia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Polecam, umiejętność administracji swoim VPSem (czyli de facto Linuksem) jest bardzo przydatna :)

Ale nie musisz od razu kupować, możesz po prostu pobawić się debciem czy ubuntu server na maszynie wirtualnej i ocenisz czy dasz radę. Ale myślę, że dasz, to jest wbrew pozorom proste - opanujesz małą filozofię systemów uniksowych, kilka poleceń i od razu sprawnie praca idzie :)

Pozdrawiam
komentarz 27 stycznia 2017 przez lukasfjakf Nowicjusz (100 p.)
Dołączam do pytania o możliwość zainstalowania Let's Encrypta na Linuxpl.
Chyba nie ma konieczności posiadania statycznego IP? Czy to ograniczenie ma tylko na celu nabicie kasy przez zakup u nich certyfikatu?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 229 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 337 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 483 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2023 w C i C++ przez Dzieciak :) Początkujący (440 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...