• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jaki dysk na gry

Object Storage Arubacloud
0 głosów
215 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez DarkDragon Początkujący (480 p.)
Jaki dysk na gry wybrać ssd czy sshd.

Jaki model, cena i awaryjność.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2017 przez niezalogowany
SSD, bo nie podałeś budżetu, więc zakładam, że stać cię na wszystko.

Przykład: GoodRam Iridium Pro.
komentarz 24 stycznia 2017 przez DarkDragon Początkujący (480 p.)
Jest szybki? zależy mi na szybkości i jak najmniejszej awaryjności

Niemam określonego budżetu ale bez przesady.
0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Oczywiście, że SSD. Ogólnie polecam ten model: LINK

Ma bardzo dobre parametry (2000MB/S Read, 900MB/S Write) w przystępnej cenie. W dodatku jest oparty na kościach MLC, przez co jest mniej awaryjny, i ma większą wytrzymałość niż dyski na kościach TLC.

komentarz 24 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
@Munvik @vickul to jest dysk na M2, a nie na SATA! Zatem musisz sprawdzić, czy twoja płyta główna ma złącze M2.

@DarkDragon A tak btw to ten twój SSd co teraz masz, to jest o wiele wolniejszy niż ten, co wysłałem. Ten twój ma read 530 MB/s, czyli prawie 4 razy mniej, niż ten co wysłałem. Write też ma mniejszy. Lepiej, żebyś system zainstalował na tym, co Ci wysłałem, a tego użył jako dysku do gier.
komentarz 24 stycznia 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)

CzikaCarry racja nie sprawdziłem dokładnie. Nowe laptopy posiadają złącza M2 w których bez problemu podłączysz taki dysk. Tu masz link do strony w której są podane laptopy ze złączem M2 Laptopy ze złączem M2

komentarz 24 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Oczywiście są to tylko niektóre laptopy posiadające takie złącze. W specyfikacji każdego laptopa będzie informacja o wolnych złączach na płycie.
komentarz 26 stycznia 2017 przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
M2 jest nowsze tak ?
1
komentarz 26 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Tak, M.2 jest nowsze. Zostało wprowadzone, ponieważ złącze SATA3 stało się "wąskim gardłem" i nie pozwalało na uzyskanie większych prędkości zapisu / odczytu. Złącze M.2 pozwala na uzyskanie wręcz kosmicznych wyników.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 87 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 824 wizyt
pytanie zadane 2 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez wlprzemek Obywatel (1,500 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 186 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...