• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

początek kariery

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
181 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2017 w C i C++ przez Prynio Nowicjusz (140 p.)
Witam,

 

W środowisku informatycznym jestem dość zielony, przyznaje. Właśnie skończyłem kurs podstaw programowania w C++ z tej strony: https://www.youtube.com/watch?v=ErOzmh3BiXU&list=PLOYHgt8dIdoxx0Y5wzs7CFpmBzb40PaDo&index=1

 

Wiem że to niewiele, ale temat bardzo się mi podoba i zdecydowanie mam łatwość myślenia w odpowiedni do programowania sposób.

 

Teraz trochę szczerze i osobiście: Mam 30 lat i młodość zmarnowałem na robienie doktoratu z socjologii. Możecie się śmiać, nie będę Was winił. Byłem głupi. Teraz chciałbym zająć się czymś, za co da się żyć, a programowanie zawsze było moją pasją, choć tylko hobbystycznie. Stąd pytanie do osób lepiej znających się na temacie - jakie powinny być moje dalsze kroki, żeby znaleźć pracę w programowaniu? Nie interesuje mnie czy to będą gry czy programy dla korporacji, czy nawet programowanie jakiś "smart odkurzaczy" - chcę po prostu grzebać w kodzie, rozwijać się i robić jak najlepszą robotę. Będę wdzięczny zarówno za sugestie czego jeszcze się nauczyć, jak i gdzie dokładnie takiej pracy szukać.

Pozdrawiam.
komentarz 24 stycznia 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
  1. Zrób rozeznanie wśród języków programowania
  2. Zdecyduj który Ci najbardziej odpowiada
  3. Masteruj go!

Masteruj - nie oznacz pisz coraz to lepszy kalkulator w konsoli (w przypadku C++), tylko ucz się technologii użytkowych: frameworków, bibliotek itp. Reguła odbiega od webu gdzie skupiasz się na jednej technologii np. PHP (Symfony, Laravel and company), ale znasz dobrze HTML5, bardzo dobrze ogarniasz JS'a itp smiley

Taka rada ode mnie. Inni mogą mieć odmienne opinie. 

0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2017 przez niezalogowany
Unknow to ładnie wyjaśnił w jednym ze swoich blogów: https://youtu.be/Y3S3Wl9_5iw

Wniosek? Pisz kod. Zrób sobie jakieś portfolio. Zdobądź doświadczenie zawodowe jako programista.

Podobne pytania

+2 głosów
6 odpowiedzi 533 wizyt
+50 głosów
38 odpowiedzi 16,265 wizyt
+27 głosów
14 odpowiedzi 3,402 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...