• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer nagrzewa się do ok 100º

Object Storage Arubacloud
0 głosów
354 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez 123skiper Bywalec (2,170 p.)
edycja 24 stycznia 2017 przez 123skiper

Witam. Mam laptopa Sony Vaio VPCF1. Praktycznie przy każdej czynności komputer ma ok. 96º (Sprawdzane programem Core Temp). Powoduje to lagi komputera. Z moich obserwacji komputer wyłącza się przy 100 stopniach. Korzystam z podkładki chłodzącej z wiatrakiem. Wylot powietrza znajduje się po lewej stronie. W tle mam (z doinstalowanych) Skype i Avasta, nic więcej.

Dodatkowe informacje:
Windows 10 Home 64bit (najnowsza aktualizacja)
Intel Core™ i7 CPU Q720 1.6GHz Turbo: 2.80 GHz 64bit 4 rdzenie, 8 wątków max temp. 100°C [LINK]
4GB RAM (2x2GB)
NVIDIA GeForce GT 330M [LINK]

Czy ktoś wie czym to jest spowodowane?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 stycznia 2017 przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)
To ile komp ma ramu czy jaką ma karte to nie wpływa na takie zmiany temperatury. Problem jest spowodowany prawdopodobnie słabym chłodzeniem. Poza tym taka temperatura może być spowodowana złą cyrkulacją powietrza w pomieszczeniu, może koło komputera znajduje się jakaś szafka która także przeszkadza w wyrzucaniu powietrza. Zmiana chłodzenia powinna rozwiązać problem. Zainstaluj możliwie jak największy radiator, koszt takiej zabawy to 70-130 złotych, zależy na co się zdecydujesz
komentarz 24 stycznia 2017 przez 123skiper Bywalec (2,170 p.)
Zmiana radiatora raczej odpada, bo w laptopie wymiana jest problematyczna. Wylot jest odsłonięty. Pastę termoprzewodzącą wymieniałem pół roku temu. W pokoju jest ok. 21 stopni.
komentarz 24 stycznia 2017 przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)
aaa, nie zauważyłem, że mówimy o laptopie :)
Bardzo przepraszam, mój błąd.
W takim razie mogę polecić ci podstawkę chłodzącą do laptopa
komentarz 24 stycznia 2017 przez Wookiee Użytkownik (980 p.)
Oddaj laptopa do czyszczenia. Wysoka temperatura jest często spowodowana kurzem w systemie chłodzącym. Mógł też popsuć się wewnętrzny system chłodzący,
komentarz 27 stycznia 2017 przez 123skiper Bywalec (2,170 p.)

Korzystam z podkładki chłodzącej z wiatrakiem.

Mimo to dzięki za chęć pomocy laugh

0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Zanieś do jakiegoś serwisu i niech ci całe chłodzenie przeczyszczą wraz z wymianą pasty termoprzewodzącej. Ew. sam możesz to zrobic. Powiedz jeszcze jakie jest użycie procesora
komentarz 27 stycznia 2017 przez 123skiper Bywalec (2,170 p.)
Przy włączonej jedynie przeglądarce ok. 5%.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 5,007 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez Janek19 Początkujący (290 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 622 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 168 wizyt

92,547 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,504 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...