• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Domena, Subdomena, SSL

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,503 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2017 w Hostingi, domeny, usługi przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Cześć, czy certyfikat SSL będzie działał na subdomenie?

Mam stronę karczmapelnamicha.pl stworzyłem subdomena http://catering.karczmapelnamicha.pl/. I teraz chciałbym kupić do niej certyfikat Comodo Standard SSL. 

Czy certyfikat będzie działał na subdomenie catering.karczmapelnamicha.pl?

komentarz 24 stycznia 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Boczna notka: jeśli masz taką możliwość techniczną (masz roota na serwerze hostującym bądź hosting wspiera LE), Let's Encrypt oferuje darmowe certyfikaty z dość dużymi limitami domen.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2017 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
To zależy co oferuje tenże certyfikat, są certyfikaty tylko na jedną domenę a są też certyfikaty "wildcard" które działają na wszystkich subdomenach
komentarz 24 stycznia 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Chciałem zamówić certyfikat w Hekko.pl.

Certyfikat Comodo Standard SSL, nie ma niestety żadnych informacji...

komentarz 24 stycznia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
No przecież są. Certyfikat Comodo Standard SSL za 30zł jest dla jednej domeny.

A tak jak napisał @CzlowiekSkrypt certyfikat wildcard jest dla domeny i wszystkich subdomen (ale chyba tylko drugiego rzędu, czyli np. będzie ważny dla test.example.com, a dla example.test.example.com już nie) i taki też oferuje Hekko (Comodo Standard Wildcard SSL) w cenie 400zł.
0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
a tak z ciekawości po co ci certyfikat, bo jak tylko do zabawy albo tylko do mniej ważnych spraw to sobie go wygeneruj nie potrzeba od razu kupować
komentarz 24 stycznia 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Jak można sobie wygenerować?
komentarz 24 stycznia 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
jak zawsze pełno tego w necie ale pierwsze co mi wpadło w ręce (nie wiem czy działa):

https://tech-itcore.pl/2012/07/04/generowanie-wlasnego-certyfikatu-ssl/

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 509 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2018 w Hostingi, domeny, usługi przez lukasz21 Obywatel (1,090 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 145 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2017 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,549 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,519 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...