• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[CSS+HTML] Prosta strona "responsywna"

Object Storage Arubacloud
0 głosów
9,879 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2017 w HTML i CSS przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)

Cześć. Mam za zadanie stworzyć niby "stronę responsywną", tak ażeby zależnie od zmiany rozdzielczości strona się dopasowywała - nie myślałem jeszcze wgl o responsywności, bo dopiero co nauczyłem się CSS'a i HTML oraz cięcia szablonów i nie wiem jak się za to zabrać. Na YouTube znalazłem taki filmik.

https://youtu.be/H7LUUsbpbrg

Ale wydaje mi się, iż takie "zaawansowanie" na tę chwilę jest zbędne. Da się zrobić tak, żeby stronę napisać w HTML'u, wygląd zdefiniować w CSS jak zawsze, a rozdzielczość ustawić w @media i @media queries? To dla mnie nowe reguły i nie wiem czy jest to możliwe... Jak to powinno prawidłowo wyglądać? Chciałbym w @media określić rozdzielczości i napisać stronę "po staremu", tylko nie wiem jak ugryźć temat :) Framework Bootstrap by sprawę ułatwił, ale jeszcze się go nie uczyłem, a zadanie mam zrobić do czwartku, więc proszę Was o pomoc.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2017 przez MyWash Bywalec (2,640 p.)
Ja bym na twoim miejscu zrobił tak, ściągnał i zaimplementował bootstrapa i używając tylko class col-xx-yy i container i row (przeczytanie o tym jak to działa zajmie Ci 20 minut) zbudował tę prostą stronę przy ich użyciu. Te klasy zastąpią Ci mozolne pisanie wszystkich @media dla poszczególnych rozdzielczości. Myślę, że sporo czasu zaoszczędzisz. :)
komentarz 24 stycznia 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Podesłałbyś mi tutaj jakieś linki, bo chciałbym nauczyć się tego co jest najistotniejsze - jeżeli jest to oczywiście możliwe, to byłbym wdzięczny.

Poszukam i zobaczę co znajdę.
komentarz 24 stycznia 2017 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Kolega nie umie dobrze CSS, a ty mu polecasz bootstrapa? Niech zacznie od podstaw: procenty, media queries, flexbox.
0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2017 przez Olaf Siwiński Mądrala (7,060 p.)

Tutaj masz opisane @media queries po polsku - webkod

W dużym skrócie wygląda to tak

@media all and (min-width:480px) and (max-width:800px) {
  div {
    /* twoje style */
  }
}

 

komentarz 24 stycznia 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Czyli definiuję sobie minimalną szerokość i maksymalną szerokość dla strony poprzez @media, a potem w @media umieszczam style strony i wszystko co znajduje się w @media ma narzucone ustalone wcześniej zachowanie, tak?
komentarz 24 stycznia 2017 przez Olaf Siwiński Mądrala (7,060 p.)

Tak tylko że style znajdujące się w media są ważniejsze.

div {
  background: blue;
}
@media all and (min-width:480px) and (max-width:800px) {
  div {
   background: red;
  }
}

/* dla rozdzielczości 480 - 800 div będzie miał czerwone tło */

 

komentarz 24 stycznia 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Tak tylko że style znajdujące się w media są ważniejsze.

No nie koniecznie wazniejsze bo jesli zapiszemy to tak:

@media all and (min-width:480px) and (max-width:800px)
 {
    div 
    {
         background: red;
    }
}

div
{
    background: blue;
}

 to div bedzie zawsze niebieski niewazne jaki rozmiar bedzie mialo okno.

0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

PSD to Responsive Website Tutorial

Link, który podałem to bardzo fajny poradnik wyjaśniający tworzenie takich stron w oparciu o pisanie strony. Tworzenie stron responsywnych, jak i wszystko, czego się uczysz - to nie wyłącznie praktyka. Musisz trochę nad tym pomyśleć - chociażby w wolnej chwili. 

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 315 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2017 w HTML i CSS przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 2,438 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2017 w HTML i CSS przez rafal1997 Gaduła (3,180 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 617 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2019 w HTML i CSS przez GaryNJ Nowicjusz (240 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...