• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer do gier

Object Storage Arubacloud
0 głosów
218 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez simin500 Nowicjusz (120 p.)
Cześć

Nie wiem jaki kupić komputer do gier... chodzi mi o gotowy zestaw. Moja pula do wydania to 3000 zł.

Nie znam się na komputerach ale lubię grać, chodzi mi o gotowy zestaw który posłuży przez lata.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 stycznia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Jeżeli mowa o komputerze stacjonarnym, to polecam po prostu dobrać podzespoły (z czyjąś pomocą) i zlecić komuś złożenie komputera. Gotowe, markowe zestawy, raczej Cię nie zadowolą wydajnością w porównaniu do ceny.
0 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Witam

Polecam tę stronę:

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2017

Są tak tworzone komputery w różnej kwocie, brak jedynie w tym zestawie obudowy, ale z tym nie będzie chyba aż tyle problemu. Nowe zestawy są tworzone co miesiąc.

Jeśli nie chcesz składać samemu, a gotowych komputerów, które są w sklepach nie radzę kupować, to możesz poprosić o złożenie komputera (oczywiście za dodatkową cenę).

Polecam kupić w morel.net lub proLine.pl. To już zależy od ciebie, gdzie będzie ci wygodnie.
0 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
https://www.morele.net/inventory/info/ccuYiW/ kiedyś składałem jakiś tam komputer, zobacz sobie ten :D W cenie, i myślę dość spoko.
komentarz 23 stycznia 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Dysk twardy zmieniłbym na:
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

Procesor na:
Procesor Intel Core i5-6500, 3.2GHz, 6MB, BOX (BX80662I56500)

A jeśli chodzi o grafikę, to pokusiłbym się na:
Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB GDDR5 (192 Bit) 2xDVI-D, HDMI, DP, BOX (GV-N1060WF2OC-6GD)

Trochę przekroczyłem limit cenowy, ale komputer będzie na pewno się sprawował przez dobrych parę lat
komentarz 23 stycznia 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
dawno układałem to, ale patrząc na twoje zmiany masz rację :D I7 nie taka wymagana, w GTX 1060 porobi swoje z swoją 192bitową szyną danych, a dysk tak na serio to jakiś na szybko się wzięło, mówię dawno składałem ten zestawik. Teraz trochę bardziej doświadczony jestem, zdaje mi się przynajmniej
komentarz 23 stycznia 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
I7 do komputera za taką cenę się nie opłaca, a dysk twardy może nie był zły, ale zmiana go to moja subiektywna opinia Wolałem dodać komentarz do twojego zestawu, żeby osoba zadająca pytanie, nie kupiła go w ciemno, bez zastanowienia :)
komentarz 23 stycznia 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Zamiast 1060 lepszy będzie rx480 8gb - 2gb wiecej VRAM, za 2-3 lata jego wydajnosc bedzie porownywalna do 1070 (z powodu lepszego dx12 i vulkana), niższa cena, i AMD dłużej wspiera swoje karty
komentarz 23 stycznia 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Co do tego zestawu to zasilacz na spc vero m1 600w. Ramy 8gb(mogą byc te od goodrama),procesor na i5-7400 płyta msi h110m pro-d z aktualizacja BIOSu, SSD wymienic na SSD od Transcenda(też 128gb),
komentarz 23 stycznia 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Kolega jest widocznym fanem radeonów, w poprzednim twoim temacie napisali Ci że ta karta graficzna jest słaba. I nie rozumiem czemu oferujesz ją innym osobom ? GTX jest sprawdzone przez miliony osób, i przez te miliony osób również polecane, jedyne sytuacje gdy radeon jest bardziej polecany to chyba gdy masz procesor który ma mało rdzeni. A to rzadkie już teraz, przy sprzętach do grania
komentarz 23 stycznia 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Eh.. ja podaje fakty ale niektorzy nie potrafia tego rozumiec. I nie jestem fanem radeonow tylko polecam karte bardziej oplacalna. Rx480 8gb kosztuje ok. 200zl mniej i ma 2gb wiecej pamieci vram. W dx11 w porownaniu do 1060 wypada podobnie ale zobacz sobie testy w dx12 gdzie rx480 miażdzy 1060. Nwm skad ty wziales teorie, że radeon jest lepszy do procesora z malo iloscia rdzeni
komentarz 23 stycznia 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Z doświadczenia ta teoria, 3/4 osób doświadczonych mówi gtx, bo sprawdzili itd... I prawda jest taka że jak ktoś kupi tego gtx 1080 czy innego to i tak przez 5 lat nie wyjdzie taka gra, by zagiąć tą kartę graficzną, a gdy wyjdzie jakaś gra która będzie miała już to zrobić. To tzw. Gamer zrobi to co zawsze, sprzeda starą kartę graficzną i kupi nową. Pozdrawiam
komentarz 24 stycznia 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
A czy ja powiedziałem za gtx jest zly? Nie. Tylko mówie ze w tej cenie bardziej oplacalny jest rx. Za 5 lat to 1080 będzie srednia karta graficzna.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 234 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 225 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Dani3l Bywalec (2,160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Patryq Nowicjusz (160 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...