• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

front-end developer bez studiow

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,367 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kaska93 Nowicjusz (130 p.)
Witam. Obecnie jestem na V semestrze studiów informatycznych i dopiero teraz zdałam sobie sprawę, ze nie są one dla mnie. Planuje przyszłą karierę jako front end developer za granicą i zauwazylam ze na studiach nie ma żadnych przedmiotów z web developingiem związanych. Czy studia to strata czasu skoro jestem samoukiem i lepiej się uczę w domu z Internetu? Czy pracodawcy patrzą na studia jesli chce się pracować w Anglii czy liczą się umiejętności ? Bo w tym czasie w ktorym uczę się budowy kabli i innych rzeczy niezwiązanych ze stronami internetowymi lepiej chyba pouczyć się front endu? Proszę o Wasza opinie/doswiadczenie

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2017 przez ribeiro Stary wyjadacz (11,440 p.)
Skończ ten licencjat:)

Za granicą cenią wykształcenie choćby na BSc. Możesz być frontendowcem nie interesując się sieciami. Ale nie możesz być dobrym frontendowcem, jeśli się na nich choć trochę nie znasz. A chociaż poglądowe rozróżnianie typów kabli to też podstawy wiedzy o sieciach. Tak samo możesz być frontendowcem nie interesując się ogółem informatyki, ale pytanie jakim wtedy będziesz:)
komentarz 23 stycznia 2017 przez niezalogowany

 Możesz być frontendowcem nie interesując się sieciami. Ale nie możesz być dobrym frontendowcem, jeśli się na nich choć trochę nie znasz.

Ale do czego mi ta wiedza potrzebna?

1
komentarz 23 stycznia 2017 przez ribeiro Stary wyjadacz (11,440 p.)
Choćby do tego że praca frontendowca to nieustanna obsługa i optymalizacja tego co przechodzi przez sieć, jak, gdzie i w jakiej ilości, żeby strona działała płynnie i szybko. Nie musisz się tym przejmować do pewnego poziomu.
2
komentarz 23 stycznia 2017 przez niezalogowany
Czy potrzebuję wiedzy z zakresu sieci komputerowych, żeby nie zapychać request poola na HTTP/1.1? żeby zoptymalizować stronę pod HTTP/2 i server push? żeby użyć websocektów? IMO wystarczy znać podstawy protokołu HTTP i dosłownie 3 zdania o TCP/IP.

Dopuszczam jeszcze możliwość, że nie jestem dobrym front-end developerem.
2
komentarz 23 stycznia 2017 przez ribeiro Stary wyjadacz (11,440 p.)
No przecież to co wymieniasz to pewna wiedza z sieci komputerowych, może i totalne podstawy w stosunku do ogółu dziedziny, ale wbrew pozorom wcale nie oczywiste dla osób całkowicie zielonych. Plus wymieniasz to, z czego korzystasz, a nie to, co jeszcze wiesz:)
komentarz 23 stycznia 2017 przez niezalogowany

No przecież to co wymieniasz to pewna wiedza z sieci komputerowych, może i totalne podstawy w stosunku do ogółu dziedziny, ale wbrew pozorom wcale nie oczywiste dla osób całkowicie zielonych.

To są podstawy, których można się nauczyć jednego popołudnia. Wystarczy zrozumieć, dlaczego powstał protokół HTTP/2. Nie wiem po co komu tutaj studiowanie sieci komputerowych. 

Plus wymieniasz to, z czego korzystasz, a nie to, co jeszcze wiesz:)

Jeśli czegoś nie wymieniłem - z chęcią się dowiem

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 525 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 534 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 446 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...