• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Monitor do programowania do 650zł

0 głosów
1,281 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Kuba233 Początkujący (490 p.)
Witam, chciałbym kupić monitor do 650zł, jego głównym zastosowaniem poza przeglądaniem internetu będzie programowanie. Dlatego czas relacji i freesync nie są ważne, chciałbym jedynie żeby miał fullhd, 16:9 i 23-24 całe. Im będzie tańszy tym lepiej(ale bez przesady , chcę coś najlepszego w tej cenie ale jednocześnie bez zbędnych rzeczy których i tak nie użyję ani nie zobaczę np. Czas reakcji czy Hz) kwota 650zł jest kwota maksymalną.
1
komentarz 22 stycznia 2017 przez bk20 Użytkownik (740 p.)
Zgodzę się z obliczeniami itd., ale oko nie jest idealnym kalkulatorem. Przykładowo, jeżeli oko zarejestruje obraz za 0.11 sekundy. to masz przesunięcie o 0.01 sek i możesz trafić na moment kiedy monitor się nie odświeży i widzisz małego laga.
komentarz 22 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
No to zróbmy tak: Odpal sobie ten filmik w 60 fps. Łatwo zobaczysz różnicę: https://m.youtube.com/watch?v=QksH65BmjK4
komentarz 22 stycznia 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Tutaj masz do czego porownac, normalnie nie zauwazysz zbytniej roznicy, roznica jest, ale nie przesadzajmy
komentarz 22 stycznia 2017 przez bk20 Użytkownik (740 p.)
Moim założeniem było to, że czym częściej będą trafiły się klatki, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że oko trafi w brak klatki - czyli więcej fps jest lepszym rozwiązaniem.
1
komentarz 22 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
No ale co Ci da to, że w grze masz 100fps skoro masz monitor z odświeżaniem 60Hz?

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2017 przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
http://www.x-kom.pl/p/263019-monitor-led-24-269-dell-se2416h-czarny.html

albo ja bym stawiał na coś używanego jeżeli się nie boisz
0 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,260 p.)

Jest w czym wybierać.

M.

komentarz 22 stycznia 2017 przez Kuba233 Początkujący (490 p.)
Właśnie w tym jesy największy problem :P za duzo mam możliwości a sam za bardzo się na tym nie znam więc pytam tutaj
komentarz 22 stycznia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,260 p.)
Ja mam Della i nie narzekam, a wcześniej HP. Sądzę że warto postudiować strony z benchmarkami aby decyzja była bardziej świadoma. Gwarancja, miejsce serwisu, a i pivot (są dwa w tym zestawieniu) może mieć znaczenie. Nie każdemu pasuje praca z pionowo ustawionym monitorem, acz plus jest spory bo ogarniasz więcej kodu. Minus taki że może szyja boleć.
komentarz 22 stycznia 2017 przez Kuba233 Początkujący (490 p.)
Będę się musiał zainteresować, poogarniam to ci mi podeslali w odpowiedziach, jakies testy i coś wybiorę.
0 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2017 przez KubenQPL Maniak (62,840 p.)

Polecam monitory 21:9 wygodne są na wiele otwartych okien ale raczej poniżej 650zł nie znajdziesz. 

Jesli zaś chodzi o 16:9 to Ten monitor jest dobry, ma wiele różnych wejść video i fajne kontrasty, nie męczy oczu.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 606 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Anoonymous Obywatel (1,560 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 374 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 365 wizyt

93,741 zapytań

142,676 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,323 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...