• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aktywacja Windows'a 10 po zmianie podzespołów.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
443 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez MrMatix78 Początkujący (320 p.)
Witam.

Windows'a 10 aktywowałem z windows'a 7 który był w wersji BOX. Mam zamiar zmienić płytę główną,procesor,dyski i tutaj rodzi się moje pytanie z aktywacją windows'a 10 po zmianie podzespołów kluczowych, czy klucz windows'a 7 z którego aktywowałem Win10  podziała aby aktywować windows-a po zmianie bebechów? miał już ktoś taką sytuacje ? bo przeglądałem strony z tym tematem ale nie ma jasnej odpowiedzi.
komentarz 22 stycznia 2017 przez Radek Budnik 1 Obywatel (1,160 p.)
Jak mi się spalił dysk i musiałem zmienić go. To tylko będzie działał ten klucz bez problemu. ale nie będzie możliwości zakualizowania na 10.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Witam

Co do aktywowania Windows'a bo zmianie "bebechów", to tak. Posiadając wersję BOX możesz bez problemu aktywować go na dowolnym komputerze (uprzednio odinstalowując z poprzedniego).

Ale chyba chodzi ci o to, czy możesz użyć klucza z Windows'a 7 do aktywowania dziesiątki. No cóż... nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, ale patrząc na to, to chyba nie. Jest to nadal formalnie klucz do Windows;a 7, a oferta Microsoftu darmowego przejścia na 10 już wygasła jakiś czas temu.

Możesz spróbować, najwyżej zainstalujesz z powrotem Windows'a 7 lub zakupisz nową wersję
komentarz 22 stycznia 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Ja mam natomiast pod laptopem oryginalny klucz do Windows 7, czy jak pobiorę obraz ISO Windowsa 7 ze strony Microsoft wbije klucz i zalegalizuję system, to potem mogę go zaktualizować do Windows 10? Będzie wykrywany jako oryginał?
komentarz 22 stycznia 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Laptopy z tego co mi wiadomo mają Windows'a w wersji OEM, czyli są w czasie pierwszej instalacji powiązane z laptopem.

Nie wiem o co ci chodzi dokładnie. Do laptopa możesz wgrywać system wielokrotnie jeśli posiadasz klucz. Ale zaktualizować do Windows'a 10 już nie możesz. Ta promocja skończyła się rok temu. Jak dobrze pamiętam to pod koniec wakacji.
komentarz 22 stycznia 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
No klucz posiadam, zainstaluje Windows 7 z tym kluczem i mi przyjdzie aktualizacja która mnie namawia do upgrade systemu na Windows 10, to nie będzie można tego zrobić? No skoro to sam Microsoft zachęca do zmiany 7 na 10, ba wręcz ją wymusza.
komentarz 22 stycznia 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Przyjdzie aktualizacja? Przypuszczasz, czy już zainstalowałeś i już ci przyszła?

Ta aktualizacja, która namawiała do upgrade'u systemu na Windows'a 10 już minęła bezpowrotnie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,441 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 126 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,008 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez gryzon Początkujący (480 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...