• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Terkotanie wentylatora MacBook Pro 13

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,314 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Adam Klepacz Początkujący (440 p.)
Witam was serdecznie,

dziewczyna kupiła MacBooka Pro od mojego kumpla, sprzęt zadbany, utrzymany w idealnym stanie jak z pudełka.
Dziś mija miesiąć odkąd go ma i zaczął w nim terkotać wentylatorek, a laptop jakby ma podwyższoną temperaturę.

Podejrzewam że wentylator jest brudny.  Moje pytanie do was takie, czy jest możliwość ze wentylator stanie i przestanie chłodzić, a podzespoły laptopa pod wpływem nadmiernego przegrania ulegną zniszczeniu?
Czy raczej MacBook Pro ma takie zabezpieczenie że sie wyłączy czy cos?

Pozdrawiam
Adams

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2017 przez niezalogowany
Ja powiedziałbym, że nie ma co ryzykować i lepiej teraz się tym zająć niż później żałować
0 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Dowiedz się czy jest jeszcze gwarancja.Bo może warto się tym zainteresować?

Jeśli nie to posłuchaj głosu rozsądku kolegi @shead i szukaj serwisu.
0 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2017 przez Adam Klepacz Początkujący (440 p.)
Właśnie moim problemem jest to że Mac już nie jest na gwarancji a jestem obecnie w Holandii więc nie mam możliwości oddania do serwisu i sie zastanawiam czy dziewczyna może go bezpieczeni używać ( wynika tyle, że lepiej nie).

Sam też posiadam MacaPro z tego samego okresu i nie mam żadnego problemu z nim, a też już lada moment będzie miał 2,5 roku. Jedyne co to zeszła mi powłoka antyrefleksyjna z ekranu ale na ten problem Apple uruchomiło program darmowej wymiany retiny więc jak tylko zjadę do Polski to oddaje do Cupertino. Mam czas do grudnia :P
komentarz 22 stycznia 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Cześć.

zastanawiam czy dziewczyna może go bezpieczeni używać ( wynika tyle, że lepiej nie).

Wiesz nie widzę i nie słyszę tego ale chodzi o to,by znowu nie popadać w jakąś paranoję :)

Oczywiście jeśli jest jakiś inny komp,laptop na podorędziu to sprawa jest rozwiązana do czasu aż przyjedziesz(swoją drogą dziewczyna też może załatwić naprawę serwisową tego Maca.

Ale jeśli jest jakaś pilna sprawa oraz nie przeszkadza użytkowniczce  terkot z chłodzenia.To na chwilę można go używać,mając świadomość że w miarę szybko należy usunąc przyczyny i zbyt długo nie obciążać urządzenia.

Zalecane twarde podłoże,nie na kocyku,poduszce,kołderce,dziewczyny tak lubią delikatnie obchodzić się z laptopami ;)

Oczywiście nie generalizuję że wszystkie.Bo zaraz spadnie na mnie grom z jasnego nieba ;)

Ten mały żarcik ma swoje źródła :)

 

komentarz 29 stycznia 2017 przez Adam Klepacz Początkujący (440 p.)
Użtkowanie na kocyku w łóżku, trafiłeś w sedno  :)

narazie terkotanie ustało, kontroluę temperature procka i innych podzespołów. 4 marca lece do Polski, więc rozkręce i wyczyszczę wentylatorek.
–1 głos
odpowiedź 21 stycznia 2017 przez Radek Budnik 1 Obywatel (1,160 p.)
edycja 22 stycznia 2017 przez Radek Budnik 1
Otworzyć i wyczyścić wentylator. A jak możesz to nagraj to.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 801 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 393 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez michal228 Początkujący (310 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 899 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...