• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Otwarcie pliku .bin

Object Storage Arubacloud
0 głosów
593 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez heros22pt Użytkownik (950 p.)

Witam, mam do przetworzenia w języku C++ plik binarny, jednakże chciałbym go wcześniej podejrzeć jak wygląda. Zainstalowałem parę edytorów plików binarnych, jednakże gdy odtworzę ten plik w edytorze wyskakują mi krzaczki tj.

Ariel.........................ffffffoC..............................

...........

i tak dalej. Zrobiłem program do obsługi tego pliku. Po wczytaniu pliku do programu wyświetla się normalnie "nazwa planety" - "masa planety"... Jednakże udało mi się to zrobić, bo wiedziałem co jest po kolei. Ale co zrobić jeśli nie wiem jaki jest ten plik a chcę go podejrzeć? Na wykładzie widziałem, jak profesor otwiera ten plik w jakimś edytorze i tam jest wszystko pięknie... Znacie może jakiś program który wyświetli mi to w formacietekstowym? 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2017 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)
Plik binarny to nie jest plik tekstowy , po co chcesz go podejrzeć skoro masz program , który ci wyświetla co w nim jest ?

W zależności od tego co będziesz chciał do niego zrzucić , program będzie się różnił. Np. Mogę plik tekstowy otworzyć jako plik binarny i zaszyfrować go binarnie . Co wtedy da podgląd tego pliku ? W zasadzie nic.
komentarz 21 stycznia 2017 przez niezalogowany
Zaszyfrować binarnie? A nie zapisać?
komentarz 21 stycznia 2017 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)
W zasadzie i jedno i drugie .
komentarz 21 stycznia 2017 przez heros22pt Użytkownik (950 p.)
Ponieważ mam napisany program do jednego pliku... nie nadaje się on do otwarcia innego, a chciałbym podejrzeć, zanim zacznę pisać, co w nim jest
komentarz 21 stycznia 2017 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)
No właśnie , nie nadaje się do otwarcia innego . Nie wiem  , nie znam się ale według mnie jedyną opcją jest otworzenie go tym programem i podejrzenie go.

Co chciałbyś w zasadzie zobaczyć po podejrzeniu pliku  w jakimś programie ?
komentarz 21 stycznia 2017 przez heros22pt Użytkownik (950 p.)
No właśnie na wykładzie profesor pokazywał nam ten sam plik. Otorzył go w jakimś programie i tam miał normalnie napisane tak jak w pliku tekstowym "nazwa" - "masa".. Właśnie nie wiem jaki to był program... wyszukałem parę hex edytorów i tam jest efekt taki sam jakbym to w notatniku oglądał.... Myślałem że może ktoś zna teki program
0 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Witaj, poszukaj dekompilerów, np. dla .Net.

M.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,927 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez RedMartin Użytkownik (640 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 342 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 132 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2016 w C i C++ przez R4leY Nowicjusz (180 p.)

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,598 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...