• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

łączenie się nie mając publicznego ip

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,825 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2017 w C# przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
edycja 21 stycznia 2017 przez jankustosz1
Witam.

Piszę program i chciałbym aby po stronie klienta był odpalony server a u mnie dało się się z tym serverem połączyć.

Problem taki że nie byłyby te programy w te samej sieci i server pewnie nie będzie miał publicznego ip.

Pytanie jest czy da się coś zrobić aby takie coś przeszło?

Dodam że jestem zielony w sieciach. Może da się zrobić jakiś vpn albo proxy, a jeżeli tak to jak?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 stycznia 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)

Moment:

Problem taki że nie byłyby te programy w te samej sieci i server pewnie nie będzie miał publicznego ip.

Powyżej piszesz że nie ma publicznego adresu  a potem:

Musze się jakoś łączyć, server nie może być po mojej stronie bo moje ip może się zmienić i jak to na sztywno w programie miałbym swoje ip wbijać?

Bo jeżeli tylko jednak masz adres publiczny tylko dynamiczny to może wystarczy założyć dynamiczną domenę?

komentarz 21 stycznia 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Chodziło mi o to że nawet gdybym miał publiczne ip to nie jest chyba zbyt dobre wbijanie do programu na stałe swojego ip bo np. po jakimś czasie może to ip się zmienić a program przestanie działać.

Jeżeli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu.
komentarz 21 stycznia 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)

Bo jeżeli tylko jednak masz adres publiczny tylko dynamiczny to może wystarczy założyć dynamiczną domenę?

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Mówisz żeby założyć stronę internetową, która byłaby "pośrednikiem" 

komentarz 21 stycznia 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
Jeżeli masz tylko publiczne IP możesz sobie wbić zamiast IP nazwę domeny na stałe a resztą już zajmie się DNS bez twojej ingerencji
komentarz 21 stycznia 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)

Patrz z domenami jest tak że my nie wiemy gdzie tak naprawdę trafiamy (pod jaki adres IP - dopóki nie sprawdzimy wink) wpisujemy np.  yahoo.com a tu co:

;; ANSWER SECTION:
yahoo.com.        1800    IN    A    98.139.183.24
yahoo.com.        1800    IN    A    206.190.36.45
yahoo.com.        1800    IN    A    98.138.253.109


3 adresy IP redundantnych serwerów więc raz dostaniemy taką odpowiedź

yahoo.com.        1579    IN    A    206.190.36.45
yahoo.com.        1579    IN    A    98.138.253.109
yahoo.com.        1579    IN    A    98.139.183.24

raz taką

yahoo.com.        1516    IN    A    98.138.253.109
yahoo.com.        1516    IN    A    98.139.183.24
yahoo.com.        1516    IN    A    206.190.36.45

i przeglądarka wejdzie na pierwszą dostępną witrynę według kolejności odpowiedzi

więc ty  mając zewnętrzny IP mimo że dynamiczny  możesz zakupić/dostać dynamiczną domenę do której komputer będzie się logował i odpowiednio ustawiał wpisy.

Więc ty wpisując moja_domena.pl zawsze otrzymasz odpowiednie IP mimo że ono się zmienia w czasie

 

Przykład:

http://freesco.pl/dynamiczna-domena-z-dyn-pl/

komentarz 21 stycznia 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Kurcze no fajne i pewnie się przyda ale na chwilę obecną nie mam publicznego i muszę to jakoś obejść.
0 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2017 przez bibibibin Początkujący (360 p.)
Postaw dwie wirtualne maszyny i pobaw się narzędziami typu RAT . One wykorzystują Reverse TCP który może być rozwiązaniem Twojego problemu.

Pozdrawiam!
komentarz 21 stycznia 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Możesz napisać coś szczegółowiej, jak to wykorzystać w praktyce?
komentarz 21 stycznia 2017 przez bibibibin Początkujący (360 p.)
Nie mogę napisać nic więcej bo nie znam się na programowaniu. Zauważyłem tylko, że ReverseTCP to rozwiązanie opisanego przez Ciebie problemu.

Na tej stronie masz więcej informacji na temat tego zagadnienia.

http://resources.infosecinstitute.com/stack-based-buffer-overflow-in-win-32-platform-part-5-writing-reverse-tcp-exploit/

 

W skrócie, to stajesz się serwerem proxy dla klientów.
komentarz 21 stycznia 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Nie mam pojęcia co tam się dzieje.

Łączy się z jakimś serverem, potem tworzy zmienną input, a dalej jakaś czarna magia z jakiegoś powodu wymnaża chyba kod asci a razy jakąś liczbę itp itd. a potem to wysyła
0 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2017 przez FrozenShade Bywalec (2,680 p.)
Napisz co to za program i co miał by robić. Być może ten problem da się rozwiązać zupełnie inaczej.
komentarz 21 stycznia 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Musze się jakoś łączyć, server nie może być po mojej stronie bo moje ip może się zmienić i jak to na sztywno w programie miałbym swoje ip wbijać?

A robi coś w stylu team viewer, takie przejęcie kontroli.
0 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2017 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Czy komunikacja klient-serwer działa w sieci LAN?
Jeśli tak to wystarczy tylko przekierować porty w domyślnym routerze.
Potem mając publiczny adres IP router'a połączyć się za pomocą swojego programu (klienta) który będzie się komunikował z serwerem.
komentarz 21 stycznia 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
klient i sever są w różnych sieciach
komentarz 21 stycznia 2017 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)

To już mówiłeś, ale czy działają programy w sieci lokalnej przynajmniej?

I jak to publicznego nie masz?

Sprawdź na serwerze jaki masz adres IP zewnętrzny.

komentarz 21 stycznia 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Tak w sieci lokalnej działają.

CHYBA publicznego nie mam, w jakiejś wewnętrznej jestem nwm.

Wiem jakie mam zewnętrzne i co dalej?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 154 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez bvrteq7 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 2,029 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 846 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...