• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w doborze płyty głównej oraz procesora

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
119 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
Witam, niedawno oddałem swój komputer do serwisu i okazało się, że muszę wymienić płytę główną oraz procesor, aby mój sprzęt działał poprawnie. Mój dotychczasowy sprzęt wyglądał następująco:

Procesor: AMD FX-6200 6 rdzeni (chłodzenie Arctic Freezer 13)

Karta graficzna: Zotac NVIDIA GeForce GTX 660

RAM: KHX18C9T2K2/8X

Płyta Główna: ASUS M5A97 R2.0

Zasilacz: Aerocool VP-650

Chce kupić coś pod procesor Intel'a, czy mógłby mi ktoś doradzić czym się kierować (na co patrzeć przy wyborze)?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2017 przez niezalogowany

czy mógłby mi ktoś doradzić czym się kierować (na co patrzeć przy wyborze)

Budżetem i swoimi indywidualnymi potrzebami. Nie znamy ani jednego, ani drugiego, więc nie jesteśmy w stanie ci pomóc. 

komentarz 20 stycznia 2017 przez niezalogowany
Dobrze w takim razie łopatologicznie. Co mam zaznaczać na morele.net przy wyborze płyty głównej, żeby pasowała do procesora intela i do pozostałych komponentów podanych wyżej. Zależy mi na dobrym performancie w grach jak i większej ilości obliczeniowej od pierwotnej. Celuje coś w granicach cenowych i5.
komentarz 20 stycznia 2017 przez niezalogowany
i5 pierwszej, czy np. siódmej generacji? To różnica na poziomie kilkuset PLN. Do tego trzeba doliczyć koszt nowej płyty głównej i ewentualnie nowej pamięci RAM w zależności od tego, jaką płytę główną i CPU wybierzesz. Musisz pamiętać o tym, że masz pamięć DDR3, a nowe procesory współpracują tylko z DDR4/DDR3L.

"Co masz zaznaczać" - skoro chcesz Intela, to zaznacz procesory Intel oraz płyty główne z chipsetem Intel Xyyy; dokładniejszą kategorię, czy model dobierasz w zależności od budżetu.

Wymiana PSU nie będzie konieczna, karta graficzna ruszy na dowolnej płycie ze slotem PCI Express 3.0, problemem może być RAM, z którym płyta lub CPU mogą nie być kompatybilne.
komentarz 21 stycznia 2017 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Jeżeli nie chcesz wymieniać RAMu to LGA1150 (Haswell).

Widać nie bardzo masz pojęcie o tym. Lepiej podaj budżet to ktoś dobrze doradzi. I podaj cały config USB 3.0 na froncie jest istotne przy doborze mobo.

PS Spaliła się płyta z CPU. PSU na pewno trzyma napięcia w granicach norm?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,452 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Jedyn Obywatel (1,200 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 150 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 546 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2020 w Sprzęt komputerowy przez czowiek Początkujący (390 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...