• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[E13] praktyczny: konfiguracja serwera w/g filmu - nie pinguje interfejsu LAN2

Object Storage Arubacloud
0 głosów
841 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2017 w Egzaminy zawodowe przez Robert de Clair Mądrala (5,300 p.)
ma ktoś pomysł dlaczego nie pinguje mi adresu bramy?
wszystko według filmu tylko zmieniłem adresy IP
https://www.youtube.com/watch?v=vDGSlUI9OOE&spfreload=10

adres LAN routera 172.16.0.1/24
interfejs 1 LAN1 172.16.0.2/24
interfejs 2 LAN2 172.16.1.2/24
1 zainstalowane NAT na interfejs publiczny LAN1
2 zainstalowane DHCP na LAN2 z poolem 172.16.1.3 - 172.16.1.10
stacja robocza pobiera IP z DHCP ustawienia bramy i DNS mam ustawione na niej jako 172.16.1.2
po pingu ze stacji roboczej odzywa mi się tylko router i lan1 jak pinguję bramę to głucha cisza
Jakieś sugestie? co popsułem/przeoczyłem? A może tak powinno być?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2017 przez Robert de Clair Mądrala (5,300 p.)
 
Najlepsza
głupio samemu sobie odpowiadać, ale jakby ktoś miał podobny problem na E13 - wyłączcie zaporę na serwerze.

 

Nie wiem czemu tak jest, że zapora ni puszcza pinga na bramę (wszystko jak w filmie)
10.0.0.1 - lan routera

10.0.0.2 - lan1 serwera
10.0.1.2 - lan2 serwera
przy włączonej zaporze mogę pingować lan 1 i lan routera ale nie pinguje mi lan2 od ktorego stacja robocza dostaje IP
myślałem, że coś nabroiłem, przeinstalowalem serwer i na czystym tez nie idzie :)
pomogło dopiero wyłączenie zapory.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 584 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 640 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 6,631 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2016 w Egzaminy zawodowe przez cugjo Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...