• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka projektowania stron internetowych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
364 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mihost Nowicjusz (240 p.)
Witam!

Jestem studentem informatyki, który zdał sobie sprawę iż nadszedł czas obrać w szeroko pojętej informatyce, swój kierunek.

Zastanawiałem się mocno nad projektowaniem stron internetowych. Znam podstawy. Robię proste strony.

Jednakże dzisiaj dowiedziałem się od wykładowcy, że ten kierunek zanika. "Jest to raczej mało opłacalne, bo już teraz strony robi się kilkoma kliknięciami".

Czy to prawda? Czy rynek dla front-/back-endowców zaczyna lub w najblizszym czasie się zamknie? Czy jest to tylko niedoiformowanie ze strony wykładowcy?

P.S. Zrobiłem mały research i pracy dla front-endowców jak na razie jest niemało.

Co o tym sądzicie?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 stycznia 2017 przez marioosu Dyskutant (9,260 p.)

Wykładowca ma chyba takie rozeznanie jak moja mama używająca komputera, żeby ułożyć pasjansa czy mahjonga. (oczywiście to był żart - wykładowca może po prostu miał coś innego na myśli)

Tak - można "zrobić" stronę kilkoma kliknięciami. Tak samo jak można zainstalować jeden z darmowych szablonów WordPressa na swojej stronie. Swoją drogą - ktoś najpierw musiał stworzyć te systemy i szablony, aby inni mogli z nich korzystać.

Rynek ten się nie zamknie, no raczej nie za naszej kariery, a wystarczy tylko chwilę pomyśleć, by dojść do takich wniosków.

Ile materiałów już teraz jest w internecie? Media społecznościowe i e-handel - to tylko część sieci, która jest ogromnie rozwijana, idzie do przodu.

Część osób uważa, że aplikacje w telefonach będą wypierać 'tradycyjne' strony internetowe, ale są to poglądy podobne do przewidywań politycznych "jak wygra ta partia to już na pewno będzie dobrze, oni na pewno coś zmienią".

Rób co lubisz, rozwijaj się i nie martw się rzekomym zanikiem tego rynku pracy ;)

komentarz 20 stycznia 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Wątpie, czy wykładowca jest na bieżąco z web developmentem ;)
0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2017 przez Szymon Polaczy Obywatel (1,660 p.)
Wykladowcy chodzi zapewne o to ze powstaja coraz lepsze kursy i aplikacje dla ludzi nieznajacych programowania, ktore faktycznie kilkoma kliknieciami robisz cala strone (sam wiadomo zapiszesz ja krocej)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,379 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 427 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...