• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dziwne zachowanie komputera po włączeniu/wyłączeniu listwy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
498 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Komputer działa raczej w porządku oprócz jednego mankamentu. Gdy jest wyłączony to miewam zwyczaj wyłączać listwę gdy nie potrzebuję prądu w urządzeniach, i tutaj zaczyna się problem. Po takich wyłączeniu listwy komputer potrafi odmówić posłuszeństwa na kilka minut, mogę sobie klikać i klikać i nic to nie daje, po jakimś czasie jak ręką odjął, choć też nie zawsze bo czasami wgl nie ma reakcji. Sposobem na to jest to, że wyłączam listwę, odczekuję parę sekund, włączam, odczekuję parę sekund i próbuję włączyć komputer, jeśli się uda, to fajnie, jak nie to powtarzam tę  sekwencje i czasami od razu załapie po takiej reanimacji. Ktoś coś? Dodam, że słyszałem, że może to być wina baterii jednak z racji, że w sprzętówce jestem zielony to nie mam pojęcia o jaką to chodzi.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 stycznia 2017 przez Szymon Polaczy Obywatel (1,660 p.)
Jezeli to bateria to chodzi o baterie podtrzymujaca bios na plycie glownej
komentarz 20 stycznia 2017 przez Szymon Polaczy Obywatel (1,660 p.)
Mozesz to sprawdzic wchodzac do biosu zmieniajac cos w biosie i po wylaczeniu listwy sprawdzic czy te dane sa zapisane.

(Tylko nie zmieniaj za duzo. Zmien moze botowanie systemu z dysku (zapamietaj ktorego ) na pendrive. Ogolnie taka zmiana niewiele zmieni bo jezeli bios nie wykryje pendrive to zbotuje system z dysku. )
+1 głos
odpowiedź 20 stycznia 2017 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Cześć
Nie jestem do końca pewien czy chodzi o baterię na mobasie. Skłaniał bym się raczej w stronę zasilacza, to on może powodować problem.
komentarz 21 stycznia 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

Pokłonić się nad zasilaczem warto,nie zaszkodzi sprawdzenie bateryjki BIOS(3V)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,688 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 3,631 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...