• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[rozwiązane] JavaFX pod linuksem w eclipse nie działa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
312 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2017 w Java przez niezalogowany
edycja 19 stycznia 2017

Cześć,

próbuję nauczyć się programowania w JavaFX. Zainstalowałem na Macu, więc próbowałem pod Linuksem, ale jest zdecydowanie gorzej – nie widzi javafx już na etapie import (nie widzi javafx w linii import), choć dodawałem javafx do Eclipse tak samo, jak na Maku (https://www.eclipse.org/efxclipse/install.html).

Zainstalowałem oraclową jawę, żeby nie było, że openjdk

tristan@duzy:~$ java -version
java version "1.8.0_121"
Java(TM) SE Runtime Environment (build 1.8.0_121-b13)
Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (build 25.121-b13, mixed mode)

Co robię nie tak? Czego jeszcze potrzeba pod linuksami (w tym wypadku xubuntu najnowsze)?

=======

 

Edyta: Wygląda, że Eclipse ciągle widzi OpenJDK, bo w ustawieniach projektu jest openjdk, a nie oracle :(

 

========

 

Edyta 2: Przy odpalaniu eclipse robi tak:

 

org.eclipse.m2e.logback.configuration: The org.eclipse.m2e.logback.configuration bundle was activated before the state location was initialized.  Will retry after the state location is initialized.
org.eclipse.m2e.logback.configuration: Logback config file: /mnt/win10/zasoby/dokumenty/Eclipse/.metadata/.plugins/org.eclipse.m2e.logback.configuration/logback.1.7.0.20160603-1933.xml
SLF4J: Class path contains multiple SLF4J bindings.
SLF4J: Found binding in [bundleresource://459.fwk1296612741:1/org/slf4j/impl/StaticLoggerBinder.class]
SLF4J: Found binding in [bundleresource://459.fwk1296612741:2/org/slf4j/impl/StaticLoggerBinder.class]
SLF4J: See http://www.slf4j.org/codes.html#multiple_bindings for an explanation.
SLF4J: Actual binding is of type [ch.qos.logback.classic.util.ContextSelectorStaticBinder]
org.eclipse.m2e.logback.configuration: Initializing logback
sty 19, 2017 5:14:14 PM org.eclipse.fx.ide.jdt.core.internal.BuildPathSupport getFxJarPath
SEVERE: Unable to detect JavaFX jar for JRE java-8-openjdk-amd64
sty 19, 2017 5:14:14 PM org.eclipse.fx.ide.jdt.core.internal.BuildPathSupport getFxJarPath
SEVERE:         JRE: /usr/lib/jvm/java-8-openjdk-amd64
sty 19, 2017 5:14:14 PM org.eclipse.fx.ide.jdt.core.internal.BuildPathSupport getFxJarPath
SEVERE:         Checked paths:
sty 19, 2017 5:14:14 PM org.eclipse.fx.ide.jdt.core.internal.BuildPathSupport getFxJarPath
SEVERE:                 /usr/lib/jvm/java-8-openjdk-amd64/jre/lib/jfxrt.jar
sty 19, 2017 5:14:14 PM org.eclipse.fx.ide.jdt.core.internal.BuildPathSupport getFxJarPath
SEVERE:                 /usr/lib/jvm/java-8-openjdk-amd64/lib/jfxrt.jar 

 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 stycznia 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
eh.. Intelij  bije na głowę eclipse. Spróbuj :>

Instalujesz, działa i to jeszcze jak.

http://gluonhq.com/labs/scene-builder/ - aktualnie wspierany SceneBuilder
komentarz 19 stycznia 2017 przez niezalogowany
1. Do ScreenBuildera jeszcze nie doszedłem. Na razie nie kompiluje javafx.

 

2. Może bije, ale samouczki są do eclipse, to na razie (błądząc we mgle jako newbe) zostanę przy tym, co w samouczkach.
komentarz 19 stycznia 2017 przez Mateusz51 Nałogowiec (28,180 p.)
Sprobuj w properties -> jre ustawic oraclowa wersje.
komentarz 19 stycznia 2017 przez niezalogowany
Nie da się, są same OPENJDK do wyboru
komentarz 19 stycznia 2017 przez Mateusz51 Nałogowiec (28,180 p.)
Ale zawsze mozesz zrobic add jre i podać dokładna lokacje
komentarz 19 stycznia 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

aaa to się męcz z eclipse ;)

Też jak się uczyłem javy to robiłem w nim, ale szybko zrezygnowałem.  :)

Wróć i napisz jakie wrażenia z InteliJ, jak tam zaczniesz w tym kodzić.

 

W końcu zadziałało, po kilku godzinach walki. No ale Linux to w końcu idealna platforma dla developerów :)

Zmień IDE.

komentarz 19 stycznia 2017 przez niezalogowany
Jak zostanę już senior-developerem, to będę sobie wybierał i oceniał. Na razie za mało wiem, żeby wybierać i oceniać. Zresztą – najczęściej ocena to kwestia rozległości wiedzy. Jak widać, nawet pod linuksem się da, jak człowiek wie co i jak.
0 głosów
odpowiedź 19 stycznia 2017 przez niezalogowany
autoodpowiedź oparta o sugestie Mateusza51:

https://youtu.be/_kjQfqKJoh0

W końcu zadziałało, po kilku godzinach walki. No ale Linux to w końcu idealna platforma dla developerów :)

Dodam, że pod Windows zadziałało w 7 minut, po prostu bez niczego.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 580 wizyt
pytanie zadane 14 października 2018 w Java przez MarcinZielony Użytkownik (710 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 531 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2016 w Java przez chomek Gaduła (4,500 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 736 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2015 w Java przez powidelcu Początkujący (440 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...