• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

c++ builder - łączenie danych do jednej zmiennej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
453 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2017 w C i C++ przez MrFraxis Początkujący (390 p.)

Witam,

Nie bardzo rozumiem w czym jest problem i o co w ogóle chodzi dlatego przedstawię co mam i co muszę zrobić

Mam dwa Edity: W pierwszym jest rok, w drugim dzień.

Problem zaczyna się w momencie, kiedy muszę wczytać dane z pliku. Otóż pliki nazywają się na przykład: 2015-01.txt, plików mam póki co dwa ale znając wykładowcę będzie miał kilka innych żeby sprawdzić czy można też takie odczytać ale nie w tym problem. Próbowałem na kilka sposobów połączyć te dwie liczby w jedną tak, żeby w jednej zmiennej było zapisane 2015-01.txt niestety żaden sposób nie zadziałał. Prawdopodobnie dlatego, że kod do zwiększania/zmniejszania liczb w editach wziąłem z internetu i nie wiem do końca jak on działa. Oto on do zwiększania o 1:

b = StrToFloatDef( reinterpret_cast<TEdit *>(CSpinButton2->FocusControl)->Text, 1);
        b -= 1;
        reinterpret_cast<TEdit *>(CSpinButton2->FocusControl)->Text = FloatToStrF(b, ffFixed, 7, 0);

b - jest to zmienna int 

Podsumowując co potrzebuję:

1) W jaki sposób połączyć dane z dwóch editów w jedną, żeby wyglądało tak: 0000-00.txt

2) Czy mogę później to wrzucić do fopen, żeby otworzyło dany plik? Jeśli tak to w jaki sposób?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 19 stycznia 2017 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
wybrane 19 stycznia 2017 przez MrFraxis
 
Najlepsza
Za bardzo nie wiem w czym problem .

Przecież w obiekcie Edit jest Text

Jeśli tak to po prostu :

Nazwa_pliku=Edit1->Text+"-"+Edit2->Text+".txt"
komentarz 19 stycznia 2017 przez MrFraxis Początkujący (390 p.)
Tak..... rzeczywiście to działa

 

Dzięki!
komentarz 26 stycznia 2017 przez MrFraxis Początkujący (390 p.)
Problem jednak nadal jest tylko w innym momencie. Nie mogę wrzucić nazwy pliku, która jest AnsiString'iem do fopen. Muszę to skonwertować do const char* ale niestety nigdzie nie znalazłem działającego kodu :/ Ktoś może podpowie?
komentarz 27 stycznia 2017 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
nazwa_pliku.c_str()

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 861 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2015 w C i C++ przez lukasz_m Obywatel (1,380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 252 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 398 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...