• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pokazanie obramowania w kolorze czerwonym po najechaniu kursorem na napis

Object Storage Arubacloud
0 głosów
571 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2017 w HTML i CSS przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Witam.

Po najechaniu kursorem na napis "Sport" zmienia sie kolor tła, ale obramowanie pozostaje w kolorze czarnym jak pozostałe obramowania. Co muszę poprawić w CSS, aby po najechaniu na napis "Sport" pojawiło się obramowanie w kolorze czerwonym?

Tak to aktualnie wygląda:

https://jsfiddle.net/Krzysiek_35/w8ytgaLn/5/

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 stycznia 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

Kwestia odpowiedniego wybrania selektorów..
 

.panel-1 .left-nav ul li:nth-child(2):hover {
  border: 3px solid red;
  -webkit-box-sizing: border-box;
  -moz-box-sizing: border-box;
  box-sizing: border-box;
}

Ale kod ogółem jest jakiś dziwny, jakby trochę przekombinowany.

komentarz 19 stycznia 2017 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Niestety nie jest tak jak powinno. Pojawiło się obramowanie w kolorze czerwonym dookoła całego tła po uruchomieniu hover. Chodzi mi o obramowanie dookoła obrazka, czyli ten mały kwadrat z lewej strony napisu. Mój błąd, że nie napisałem w temacie, że chodzi TYLKO o obramowanie obrazka, które aktualnie jest w kolorze czarnym.
1
komentarz 19 stycznia 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

Dodajesz do tego znacznik img?

.panel-1 .left-nav ul li:nth-child(2):hover img

To całkiem łatwe rzeczy i nawet początkujący nie powinen mieć z tym problemu. Może warto poczytać o dziedziczeniu i pseudoklasach?

komentarz 19 stycznia 2017 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

OK, działa. Dzięki za pomoc.wink

Poczytam o pseudoklasach i zapoznam się bardziej szczegółowo w tym temacie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 191 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,204 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 2,843 wizyt

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...