• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

wybór frameworka webowego

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
195 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2017 w Inne języki przez ziomski Nowicjusz (120 p.)
Cześć wszystkim,
firma, w której pracuję planuje przenieść oprogramowanie desktopowe (napisane w Delphi) do weba. Program wykorzystuje również trochę Javy do komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi.
Dostałem wolną rękę co do wyboru technologii, w której będę to pisał. Postanowiłem, że za front-end będzie odpowiadał AngularJS.
Pozostaje mi problem co do wyboru technologii back-endowej.
Proszę Was o pomoc w wyborze frameworku.
Dodam tylko, że programuję w PHP od 1,5 roku, lecz nie widzę przeszkody, aby w wolnym czasie uczyć się nowych technologii.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 stycznia 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Trochę mało info. Taki PHP czy Java bardziej się sprawdzą przy "tradycyjnych" usługach, gdzie backend w dużej mierze to po prostu REST API. Node.js czy Go z kolei bardziej się kojarzą z real-time.
komentarz 18 stycznia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
A co masz na myśli określając Node.js jako real-time?
komentarz 18 stycznia 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Mam na myśli, że jednym z najczęstszych use-case'ów są chaty, komunikator i inne aplikacje oparte choćby na WebSockets.
komentarz 18 stycznia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Nie znam statystyk, ale również web api można na Node.js oprzeć.

komentarz 18 stycznia 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Przecież nigdzie nie stwierdziłem, że nie. Niemniej do tego typu rozwiązań IMO o wiele bardziej pasują "tradycyjne" języki backendowe.
0 głosów
odpowiedź 18 stycznia 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Jeżeli program wykorzystuje Java,  to może Java i Spring idąc tym tropem rozumowania. Myślę,  że to będzie całkiem dobra opcjs
0 głosów
odpowiedź 18 stycznia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
Idąc w stronę JavaScript postaw na Node.js :-)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,626 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 111 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2019 w JavaScript przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 818 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez Chisorq Obywatel (1,680 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...