• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

klucz API java script

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
611 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez znajomy0000 Nowicjusz (120 p.)
Witam wszystkich :-) mam do Państwa pytanie dotyczące klucza API otóż posiadam katalog w który działa na mapach google. Pobrałem klucz API podając takie rozszerzenia: *.mojadomena.pl/*  i .mojadomena.pl/* katalog jest zabezpieczony certyfikatem ssl wildcard żeby obsługiwał subdomeny i tu pojawia się problem. Oglądając wizytówkę firmy w katalogu bezpośrednio to mapy przestają działać i wyświetla się taki komunikat:

Ups... Coś poszło nie tak.

Ta strona nie wczytała Map Google prawidłowo. Szczegóły techniczne znajdziesz w konsoli JavaScript.

Natomiast jak wpiszę w adres subdomenę np. klient.mojadomena.pl to wtedy mapy działają prawidłowo. Czy wie może ktoś co może być przyczyną? Czy źle skonfigurowałem klucz API? Z góry dziękuje za każdą odpowiedź i pozdrawiam
komentarz 16 stycznia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
A co w konsoli miałeś (F12)? Może Twoja rejestracja się propaguje u nich na serwerach mapowych i trzeba odczekać...
komentarz 17 stycznia 2017 przez znajomy0000 Nowicjusz (120 p.)
W google po utworzeniu klucza API wyświetla się komunika że wszystkie zmiany sa wprowadzane maksymalnie do 5 minut i tak było

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 stycznia 2017 przez niezalogowany

Oglądając wizytówkę firmy w katalogu bezpośrednio

Tzn jaki masz dokładnie wtedy adres? W postaci www.mojadomena.pl, czy mojadomena.pl? Zauważ, że mojadomena.pl nie mieści się już w twoim filtrze 

komentarz 17 stycznia 2017 przez znajomy0000 Nowicjusz (120 p.)
chodzi o to że np. jak wpiszę w pasku adres: klient.mojadomena.pl to mapy działają prawidłowo, ale jak wejdę w taki adres: mojadomena.pl/klientklientklient to już mapy przestają działać i wyskakuje komunikat który podałem powyżej
komentarz 17 stycznia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
Pewnie klucz jest przypisany do konkretnej domeny/subdomeny. Ty zastosowałeś klucz dla subdomeny klient.mojadomena.pl i nie ma szans (tak sądzę) aby zadziałał jedynie z mojadomena.pl. Nie pamiętam, ale jeszcze chyba ostrzegają aby decydować czy adres jest z www. czy bez.
komentarz 17 stycznia 2017 przez niezalogowany

Zauważ, że twój filtr to: .mojadomena.pl/*, nie powinien on wyglądać raczej tak: mojadomena.pl/* ?

komentarz 17 stycznia 2017 przez znajomy0000 Nowicjusz (120 p.)
Jutro jak będę miał dostęp do panelu admina to spróbuje tak ustawić i zobaczymy czy coś pomoże
komentarz 17 stycznia 2017 przez znajomy0000 Nowicjusz (120 p.)
Właśnie że nie bo mam około 200 subdomen i na nich mapy działają bez problemu na każdej z osobna jest ok tylko jak wpisuje adres strony w ten sposób: mojadomena.pl/klientklient to jest problem
komentarz 20 stycznia 2017 przez znajomy0000 Nowicjusz (120 p.)
Witam, chyba udało mi się rozwiązać problem dzięki sugestii "shead" dodałem do klucza 3 rozszerzenia: *.mojadomena.pl/*  i .mojadomena.pl/* i mojadomena.pl/* na razie działa i na subdomenach i normalnie na wizytówkach. Nie wiem tylko czy pomogło to trzecie rozszerzenie czy coś od środka zrobiła firma zewnętrzna która robiła mi stronę bo im to też zgłosiłem. Będę wiedział w poniedziałek czy oni tam coś robili czy pomogło to rozszerzenie. Dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 490 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2023 w Inne języki przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 255 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2020 w SQL, bazy danych przez frederrer Użytkownik (740 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 440 wizyt
pytanie zadane 3 września 2017 w Java przez plkpiotr Stary wyjadacz (12,420 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...