• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

sf::Text i string

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
522 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2017 w C i C++ przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)
Chcę napisać program który będzie wczytywać tekst z pliku *.txt (fstream), następnie zapisywać go w zmiennej sf::Text z biblioteki SFML i wyświetlać go w "inteligentny sposób" tzn. w sposób umożliwiający zawijanie tekstu, rozciąganie go, przesunięcie do lewej, środka, bądź prawej strony.

Nie wiem jak się za to zabrać i jak zaprogramować wyżej opisane możliwości.
Program jest pisany obiektowo i znajduje się w klasie OknoDialogowe która będzie umożliwiała dodawanie okien dialogowych do gry 2d.

Proszę o pomoc, wskazówki lub gotowy program który przeanalizuję i podzielę na metody do mojej klasy :)

Każda pomoc mile widziana

P.S.
Może ktoś mi podpowiedzieć jak robić z tekstem takie cuda jak np. łuki z liter
1
komentarz 15 stycznia 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Nigdy nie robiłem takich cud. Sfml nie daje gotowych funkcji ani do zawijania ani do łuków z tego co mi się wydaje. Do zawijania musisz chyba przeliczyć korzystając z sf::Glyph, i kolejne Text tworzyć jedno pod drugim. A co do łuków to jest to dużo trudniejsze i chyba lepiej od razu grafikę wkleić, a jeżeli ma to być dynamiczne to literka po literce z odpowiednią skalą, rotacją i miejscu - powodzenia :)
komentarz 15 stycznia 2017 przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)

Ok. dziękuję.
Nie mogłem sobie poradzić także ze sprawdzeniem szerokosci tekstu ale już dałem radę

text.getLocalBounds().width;

Przy pisaniu programu miałem trochę problemu z wyborem miejsca deklaracji sf::RenderWindow, po stworzeniu nowego pliku z tą zmienną wyskakiwały dziwne problemy (program wywalał), stworzyłem więc zmienną w funkcji main() a wskaźnik na tę funkcję posyłam w konstruktorze do klas które będą tej zmiennej potrzebować. Czy ta praktyka jest dobra, czy jest może jakaś lepsza...

P.S.
Napisałem jeszcze w tym pytaniu na inny temat... mam nadzieję że to nie przeszkadza. Jeżeli nikt nie odpowie to po prostu stworzę nowe pytanie.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 459 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2019 w C i C++ przez Gildin1_2 Gaduła (3,060 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 510 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2017 w C i C++ przez sofnir Gaduła (4,690 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 262 wizyt
pytanie zadane 7 września 2016 w C i C++ przez Gracjan Pasik Obywatel (1,810 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...