• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strumienie danych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
327 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2017 w C i C++ przez Thoron Nowicjusz (140 p.)
Witam,

chciałbym prosić o pomoc, wyjaśnienie na jakimś przykładzie (najlepiej na podanym przeze mnie poniżej), czy też naprowadzenie mnie na rozwiązanie poniższego zadania. Dodam tylko że jestem początkujący w dziedzinie programowania, a niestety moje zajęcia z informatyki odbywają się następująco: kolokwium z poprzednich zajęć, następnie otrzymujemy gotowe zadanie do przepisania z ubogim komentarzem i czasami zdarzy się że dostaniemy kolejne zadanie z podobnym objaśnieniem lub musimy nieco zmodyfikować podane zadanie. Trochę to przykre bo nie skupiam uwagi na tym, za co odpowiada poszczególna funkcja, lecz aby zdążyć przepisać program. Ale dość już usprawiedliwiania się...

Treść zadania:

Napisz program, który we wskazanym pliku (pierwszy parametr programu ) usunie wszystkie puste linie (bez „czarnych” znaków) i zapisze wynik do drugiego pliku (drugi parametr programu). Na koncu zmodyfikowanego pliku nalezy zapisac liczbe usunietych linii.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
komentarz 14 stycznia 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
O jakim języku mówisz?
komentarz 14 stycznia 2017 przez Thoron Nowicjusz (140 p.)
przeniesione 14 stycznia 2017 przez Patrycjerz
C++

Wybacz, dodałem w tagu ale obcięło plusy

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 stycznia 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Otwórz dwa pliki, czytaj w pętli linie z pierwszego pliku do tymczasowego stringa i jeśli będzie on posiadał jedynie białe znaki, to zwiększ wartość iteratora, w przeciwnym razie zapisz linie (pamiętaj o dodaniu znaku '\n' na końcu stringa) do drugiego pliku. Po wykonaniu pętli dorzuć wartość iteratora do drugiego pliku i zamknij strumienie.

Do wykonania tego programu przydadzą ci się:

Dodam tylko, że funkcja std::getline powinna być wywoływana w miejscu warunku pętli while — gdy plik do odczytu zacznie być pusty, pętla skończy swoje działanie. 

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 152 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 295 wizyt
pytanie zadane 17 października 2020 w Java przez amtrax Dyskutant (9,630 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 110 wizyt

92,547 zapytań

141,390 odpowiedzi

319,509 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...