• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Geometria analityczna

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
240 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2017 w Matematyka, fizyka, logika przez PieroQQ Początkujący (420 p.)
edycja 14 stycznia 2017 przez PieroQQ
Mam problem z pewnym zadaniem w szkole średniej. Nie chodzi mi o rozwiązanie zadania lecz o wskazanie drogi. W zadaniu mam podane dwa sąsiednie punkty A(4,−3) i B(10,6) prostokąta ABCD oraz równanie prostej: 3x−2y+8=0 która zawiera bok CD. W jeden z podpunktów brzmi: wyznacz współrzędne prostej AD. Co to znaczy wyznaczyć współrzędne prostej? Wiem co to znaczy wyznaczyć współrzędne wierzchołka co zresztą zrobiłem. Z góry dziękuję za pomoc
komentarz 14 stycznia 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
http://matematyka.pisz.pl/forum/index.html - tutaj ci na pewno pomogą.
komentarz 14 stycznia 2017 przez niezalogowany

postanowiłem napisać to tutaj ponieważ wiem, że jest to większa społeczność niż na forach matematycznych

No nie bardzo:

Porównanie:

https://www.matematyka.pl/

Na Forum jest 550 użytkowników :: 18 zarejestrowanych, 1 ukryty i 531 gości

 

http://forum.pasja-informatyki.pl/

Przeglądających: 219

Pasjonatów: 24 Gości: 195

Na forum matematycznych łatwiej o uzyskanie pomocy z matmy ;)

 wielu programistów dobrze dobrze zna się na matematyce

Niekoniecznie, patrząc ogólnie to sporo osób ma mało do czynienia z Matematyką ;)

Ale podałeś zadanie licealne, więc prosto

W jednym z podpunktów  trzeba wyznaczyć współrzędne prostej AD. Co to znaczy wyznaczyć współrzędne prostej?

A nie chodzi czasem o punkt wspólny prostej?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 stycznia 2017 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

W jednym z podpunktów  trzeba wyznaczyć współrzędne prostej AD.

Brak oryginalnej treści zadania, więc tylko można się domyślać, że chodzi o współczynniki prostej, a nie jej współrzędne. Wyznacz współczynniki i porównaj je z odpowiedzią, jeśli książka je posiada.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 467 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kazik98x Obywatel (1,780 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 300 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 127 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2023 w Matematyka, fizyka, logika przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...