• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wgrywanie własnego szablonu do Wordpressa

Object Storage Arubacloud
+1 głos
126 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2017 w Systemy CMS przez Adam Ostrogórski Obywatel (1,070 p.)
Witam! Chciałbym ogarnąć wdrażanie własnego szablonu do Wordpressa. Mam 2 pytania odnośnie tego tego tematu. Dziękuję, jeśli ktoś chciałby pomóc.

1. Jeśli chcę wgrać szablon do Wordpressa to wystarczy, że dodam do themes mój szablon, stworzę bazę danych, podepnę ją w config.php, włączę szablon w motywach i wtedy wszystkie ustawienia szablonu, włącznie z ustawieniami z kokpitu (np. własne kategorie postów itd.) powinny również działać? Czy coś pominąłem w tym procesie?

2. Jeśli najpierw stawiam szablon na localhoście i następnie chcę go przenieść na serwer, to jaka jest kolejność podmiany adresu url strony i url wordpressa, żeby się nic nie posypało? Najpierw tworzę nową bazę danych na serwerze, wgrywam pliki na serwer, zmieniam ustawienia bazy danych w config.php i następnie w bazie w _options lub w kokpicie podmieniam z adresu url localhost na adres domeny w obu polach? Czy coś pomijam lub robię nei tak, jak należy?

Z góry dziękuję za pomoc.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 stycznia 2017 przez Jan Cichocki Dyskutant (7,620 p.)
1. wystarczy wgrać cały szablon do /wp-content/themes i go właczyć

2. totalnie kopiujesz tylko wszystko na serwer i w bazie w 2ch miejscach podmieniasz adres z localhost na domene

PS. Skorzystaj z wtyczki duplicator
komentarz 14 stycznia 2017 przez Adam Ostrogórski Obywatel (1,070 p.)
1. Po wgraniu strona nie do końca działa. Czy menu, ustawienia, grafiki uploadowane z mediów itd. to wszystko siedzi w plikach poza themes? Czy można szablon wraz z wszelkimi ustawieniami wgrać na nowy serwer, czy trzeba to wszystko pisać i ustawiać od nowa?

I druga rzecz: jeśli chciałbym, aby posty z bazy wyświetlały się na nowym serwerze, to jak to trzeba zrobić poprawnie? Ja po prostu zaimportowałem plik sql wypełnionej postami bazy i zaimportowałem go do nowo stworzonej bazy. To wyświetlało jakieś błędy. Więc spróbowałem też drugiej metody. W nowo stworzonej bazie skasowałem wszystkie pliki i na czysto zaimportowałem sql z postami. Zmieniłem w _options na url nowej domeny i od tego momentu kokpit przestał działać. Gdzie popełniam błąd?

Z góry dziękuję.
komentarz 15 stycznia 2017 przez Jan Cichocki Dyskutant (7,620 p.)
duplicator = >90% rozwiaże wszelkei problemy

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 435 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2018 w PHP przez Ester315 Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 884 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 530 wizyt
pytanie zadane 18 września 2016 w Systemy CMS przez hunter Początkujący (290 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...