• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop do 1000 zł (max 1500 zł)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
612 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
edycja 13 stycznia 2017 przez Zaglowiec
Witam

Poszukuję taniego, a zarazem dobrego laptopa do 1000 zł (max 1500 zł). Laptop będzie służył w szczególności do celów programistycznych. Zależ mi na dwóch rzeczach: 8GB RAM (będę potrzebował tyle pamięci, proszę o brak pytań na ten temat, mogę spuścić góra do 6GB) oraz dysk o pojemności 500GB.

Wiem, że to duże wymagania (jak na laptop) za tą cenę, ale poszukuję laptopa bez systemu operacyjnego, co z reguły powoduje spadek ceny o kilkaset złotych.

Jeśli znacie laptopy godne polecenia o wyżej wymienionych cechach byłbym wdzięczny za pomoc.

Zaglowiec
komentarz 13 stycznia 2017 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
Nie wiem, może Lenovo G580?
komentarz 14 stycznia 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Pojemność dysku nawet dwa razy większa niż potrzebuję, ale RAM za to dwa razy mniej. Po za tym drogi sprzęt.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 stycznia 2017 przez niezalogowany
Zdecydowanie Lenovo z linii T. Oczywiście nie nowy, tylko polizingowy. Ja tylko takie kupuję. Obecnie mam T420 swój, a dla klientów kupiłem ostatnio 2 sztuki T520. Od lat kupuję wyłącznie używany sprzęt. Za takie pieniądze nowe to kupisz badziewie. A używane masz z linii biznesowej i wypas, więc te parę lat wstecz nie szkodzi, zwłaszcza jak cele programistyczne.
komentarz 14 stycznia 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Oby dwa modele mają tylko po 4GB RAM, co do używanych nie jestem nigdy przekonany, czy nie kupię wadliwego sprzętu, który po kilku miesiącach nie zepsuje się na amen.
komentarz 14 stycznia 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
Seria T na pewno nie zepsuje się prędzej niż nowy laptop z marketu
komentarz 14 stycznia 2017 przez niezalogowany
Pamięć można dołożyć przecie.

A jak kupisz u dobrego sprzedawcy, to masz gwarancję pół roku albo i rok.

I tak jak pisze Kamil, jak kupisz za 1000zł nowy, to już na starcie będzie bardziej zepsute :)
0 głosów
odpowiedź 14 stycznia 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Tak wiem, sam odpowiadam na swoje pytanie, ale co powiecie na temat tego laptopa. Spełnia moje wymagania i ma chyba dobrą cenę:

http://allegro.pl/laptop-15-6-hp-250-g4-n3050-8gb-500gb-i6676492007.html
komentarz 14 stycznia 2017 przez PsychoButter Gaduła (3,630 p.)
edycja 14 stycznia 2017 przez PsychoButter
procesor beznadziejny
komentarz 14 stycznia 2017 przez niezalogowany
I rozdzielczość HD Ready tylko. Niestety kiedyś robili lepsze rozdzielczości, a potem spadły do HDReady. A 768 na wysokość to masakra koncepcyjna :( Jeśli chodzi o nowe, trzeba celować w Full HD. W używanych lepiej, bo wtedy były lepsze rozdzielczości na wysokość.

Do tego wyspowa klawiatura, ale to niestety teraz standard już :(

Choć ciekawe, że niby matowa matryca, bo matowe są zazwyczaj w drogich modelach, a tanie mają błyszczące niestety.
komentarz 15 stycznia 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Jeśli chodzi o rozdzielczość, to nie jestem zbytnio wymagający. Ważne żebym widział kod, pliki tekstowe itp. Filmów nie zamierzam na nim oglądać i w sumie grać też nie (od tego mam komputer).

Wyspowa klawiatura? Nie znam się na tym, takie są złe?

A ten procesor serio taki beznadziejny?
komentarz 15 stycznia 2017 przez niezalogowany
No właśnie do widzenia kodu może być ważne, albo do czytania WWW. Zauważ, że masz tylko 768 na wysokość! Więc wszystko trzeba przewijać. Kod, strony itp. Lepiej mieć na wysokość więcej, bo więcej się zmieści. Ja osobiście klnę na HDReady, bo WWW są projektowane teraz pod FullHD. Projektanci mają megamonitory i wszystko robią takie, że na HDReady się przewija sporo. Porównaj sobie sam, ustaw sobie różne rozdzielczości na kompie, który ma więcej. Jak Ci wystarczy HD Ready, to OK.

Wyspowa klawiatura – zależy. Część osób ją kocha, a część nienawidzi, Ja jestem w drugiej grupie, bo źle mi się na tym pisze. Niemalże jakby dotykowo, a ja lubię skok klawisza. Poza tym, klawisze są płaskie,a  nie po skosie i źle mi palce leżą. Do tego, zwykła jakoś lepiej mi prowadzi palce bezwzorokowo. Ale oczywiście są ludzie, którzy zamawiają wyspowe specjalnie, nawet do kompa stacjonarnego.

No niestety. Seria netbookowa. Niby oszczędny z prądem, ale mocy to po nim się nie spodziewaj. Do pisania kodu pewnie wystarczy, ale jak bardzo skomplikowane rzeczy i jak często kompilujesz, to już nie wiem. W sumie my programujemy czasami u nas w szkole i na Celeronie 2.0 z 2003 roku, więc ten to wypas, ale musisz ocenić. Na pewno nie będzie to i5 z proponowanych przeze mnie używanych Lenovo T.
komentarz 15 stycznia 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Ok. Rozumiem

W takim razie zastanowię się jeszcze nad wyborem sprzętu

Dziękuję bardzo za pomoc i porady. Na pewno wezmę je pod uwagę przy zakupie laptopa

Pozdrawiam

Zaglowiec

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 917 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez michal228 Początkujący (310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,563 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2018 w Sprzęt komputerowy przez jagodowy Początkujący (260 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 341 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...