• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wspólny projekt Aplikacji Webowej [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
934 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2015 w Nasze projekty przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
edycja 20 maja 2015 przez gromula

Witam, nazywam się Bartek jestem studentem III roku informatyki stosowanej, ukończyłem również technikum informatyczne, a na codzień rozpocząłem pracę w jednej z renomowanych firm programistycznych.

Powiem szczerze do roku wstecz, zawsze ale to na każdym kroku omijałem programowanie. Takich ludzi było dużo szczególnie przez nacisk w technikum na ten temat. Wiem było to najgorsze co mogłem zrobić ale dzięki filmikom Pan Mirosława stwierdziłem, że trzeba było być głupcem  aby marnować tamten czas. 
 

Teraz jest inaczej, poszukałem dobrej pracy i zaczynam jako młodszy ale zmotywowany do działania a więc nie marnujmy czasu:

Wysuwam się z prośbą do was drodzy forumowicze, (szczególnie chodzi mi tutaj o ludzi doświadczonych w programowaniu) , o stworzenie wraz z forumowiczami Aplikacji webowej. Niechaj to będzie nawet proces rejestracji do lekarza w którym swoje rolę będą miały różne konta ale to już jest kwestia do dogadania się. Zaczynali byśmy od podstaw tworząc bazę danych itd. itd. Przy czym z całego projektu byłby stworzony unikatowy film który może i po dobrej opinii Pan Mirosław Zelent wstawił by do siebie. Była by to nagroda za jego godzinne ułatwianie nam nauki. My też możemy pomóc!! 

  Czy były  by osoby chętne na taki projekt? Można było by to tworzyć np poprzez konferencje grupową gdzie każdy mógłby zadawać pytania, Opcjonalnie można by zrobić małe wpisowe aby zawsze wynagrodzić czas "nauczycielom". Mogli byśmy spotykać się przykładowo raz w tygodniu ale jak już wspominałem wszystko można zrobić na potrzeby ludzi którzy się nauczą. Poprzez demokratyczne wybory większość wygrywa.

Proszę odpowiadać zgodnie z zaleceniami. Na początku odpowiedzi piszcie inicjały poniższych ról w tym projekcie które chcieli byście spełniać. Aby było to widoczne i pomocne przy późniejszym tworzeniu projektu
[N] - Zgłaszam się jako nauczyciel:
[CH] - Zgłaszam się jako osoba chętna do nauku

 

___________Nauczyciele ________________

 Comandeer  :

 

___________Chętni do nauki______________

Możliwe odpowiedzi:
Jestem zainteresowany (25 głosów, 86%)
Nie jestem zainteresowany (4 głosów, 14%)

10 odpowiedzi

+7 głosów
odpowiedź 19 maja 2015 przez Comandeer Guru (600,710 p.)
wybrane 20 maja 2015 przez gromula
 
Najlepsza

[N]

Ciekawy projekt to zawsze ciekawy projekt… byleby był naprawdę ciekawy ;)

A tak na poważnie: może i PHP nie jest moim ulubionym językiem programowania, niemniej trochę go znam i jestem w stanie pomóc przy tego typu projekcie.

No i żadna aplikacja internetowa jak dotąd nie obeszła się bez JS, na co po cichu liczę ;)

+2 głosów
odpowiedź 19 maja 2015 przez szonek Użytkownik (910 p.)
Fajna inicjatywa! Życzę powodzenia w realizowaniu jej!
+2 głosów
odpowiedź 20 maja 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Jakich technologii użyjemy do backendu? Java / PHP?
+2 głosów
odpowiedź 20 maja 2015 przez ArturB Mądrala (6,060 p.)

Propozycja ciekawa, ale to nie wszystko, liczy się jeszcze wykonanie i jak to wszystko się zgra to będzie dobry projekt.

Widze że to Twój pierwszy projekt tego typu i pewnie chcesz, aby to wyszło idealnie (co jest ciężko osiągnąć), ale żeby to wyszło dobrze to musisz dużo rzeczy przewidzieć i w razie czego starać się je wyeliminować wcześnie lub nawet do nich nie dopuścić. Co do organizacji tego projektu to mam wrażenie że nie przemyślałeś w ogóle organizacji (szukasz osób chętnych do współpracy, ale tak na prawdę nie wiadomo jak to ma wyglądać - takie coś może się sprawdzić gdy zbiera się ludzi na piwo). Z każdym kolejnym projektem będzie łatwiej (z każdego się coś wyniesie - a przynajmniej powinno) i to też może być zgubne ponieważ to stanie się monotonią i zacznie się popełniać trywialne błędy. Projekt może być dobry, ale nie trafić do odpowiednich osób od razu - dlatego nie warto za wcześnie z niego rezygnować, ale może być słaby i jak się nic nie zacznie robić, aby to poprawić to można powiedzieć że jest bezsensu i zmarnowało się sporo czasu.

Piszesz że szukasz najlepiej ludzi doświadczonych w programowaniu, a w pierwszym akapicie opisujesz siebie i z tego opisu nie wynika jaką posiadasz wiedzę w tym zakresie ("tata kolegi wykłada na politechnice, płytki na korytarzu").

Piszesz że z całego projektu powstałby film, ale poza nagraniem (co można wykonać darmowym programem) trzeba jeszcze ten film obrobić i niestety to są już koszty, czyli przynajmniej jedna osoba powinna mieć takie oprogramowanie do wykorzystania komercyjnego, jakość dźwięku też jest ważna, ale tu już każdy musi mieć swój sprzęt, ponieważ "nauczyciele" niekoniecznie będą z tego samego miasta.

Nie wiadomo jak to będzie wyglądało, a ty już piszesz że może być wpisowe? Mało kto lubi kupować kota w worku. Przy pierwszych projektach, zanim wyrobi się renomę, chyba lepiej "czerpać" kasę z reklam YT - jak tam będą archiwa i może z dobrowolnych darowizn. Jak chcesz się obciąć to wybierzesz jakiś zakład fryzjerski czy przypadkową osobę na mieście która obetnie Ci włosy na środku ulicy? Jak dla mnie to nie ta kolejność, zastanów się może o szukaniu posady w Warszawie w wiadomym miejscu (taki "cyrkowy namiot"). 

Uważam że takie podejście jest lepsze: "Że lepiej dać coś z siebie, potem zgarnąć całą pulę". 

komentarz 20 maja 2015 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
edycja 20 maja 2015 przez gromula
Zastanawiałem się jak odpisać na tą wiadomość..
Szczerze podjąłem decyzję skomentować ją bardzo krótko, jeśli chcesz pomóc to pomóż nam a nie szukaj ile tutaj jest rzeczy do zrobienia, a ile już nie zostało przemyślanych.

Wszystko jest planem, a co i jak będzie wyglądało, zależne jest od Nauczycieli którzy razem z społecznością założa jakiś cel!
Nie mam się czym chwalić moimi umiejętnościami więc za dużo nie mówiłem na ten temat. Chcę wspierać po to taką aplikację aby się czegoś ciekawego nauczyć.
Jeśli chodziło o wpisowe...  przecież i tak było by tyle, że dokładał bym do projektu ile wejdzie, a nie brał dla siebie i innych, logiczne jest również to (po prostu źle ująłem, albo źle zrozumiałeś) wszystko było by jawne. Przyszedłem z tym projektem tylko po naukę a nie jak sądzisz o zarobek. Więc proszę jeśli chcesz nam pomóc to zapraszam, w przeciwnym razie olej ten temat, bez nie potrzebnych sugestii.

@Szukając ludzi doświadczonych, moim celem było jak najlepsze przekazanie wiedzy merytorycznej, nie muszę tutaj opowiadać jaki ja jestem doświadczony, bo ponieważ nie jest to projekt który ktoś mi zlecił i szukam głupków którzy zrobią to razem ze mną,(a jednak za mnie) Jest to wspólna część nauki.

@Film, przecież to ma być dla osób które się zgłoszą na samym poczatku więc o co chodzi?

Odnośnie tego fryzjera
Jak rozwaliłem auto to szukam mechaników, a nie ludzi na przechodniach. Nie jestem na forum astronomicznym tylko tutaj..
komentarz 20 maja 2015 przez ArturB Mądrala (6,060 p.)
Pomysł jest naprawdę ciekawy i jak byś to dobrze zorganizował (sam lub przy pomocy innych) to mogło by być coś fajnego - przynajmniej ja tak odebrałem to co chcesz zrobić - cieszyłbym się jakbyś nie zaprzepaścił dobrego pomysłu.

Tu jest przedstawiony jeden projekt, a ciekawi mnie czy na nim chcesz zakończyć czy może jak się sprawdzi to ciągnąć dalej i "tworzyć portal" który będzie rozwijał "nauczycieli" i "uczniów".

Odnośnie wpisowego to nie chodzi mi, że zarobisz na tym, tylko takie coś przeważnie odstrasza "ucznia" - szczególnie że nie wie na co może liczyć.Darmo skorzysta np 100 osób, a z wpisowym np 10, wiec na początek warto chyba zdobyć więcej "klientów". A jak już czerpać pieniądze to z reklam na YT czy dobrowolnych darowizn od "uczniów" chyba że chcesz stworzyć coś jak serwis który robi videokursy(eduweb, strefa kursów itp).

Jak ten projekt to jednorazowy wyskok to raczej wielkich planów nie można mieć, ale jak masz zamiar to ciągnąć dalej (a wydaje mi się że to jest jedyna słuszna opcja) to musisz wziąć pod uwagę, że nie tworzysz tego sam tylko w grupie (każdy jest inny, ma inny charakter - z czasem mogą być kłótnie). W grupie raczej powinna być osoba a raczej kilka które by to wszystko trzymali w kupie - liderzy grupy - i oni powinni wiedzieć jak to wszystko ma się kręcić. Z czasem mogą się pojawić pieniądze (i wydaje mi się że to już teraz powinno być przemyślane) z np. wyświetleń na YT, może jakaś firma zaoferuje współprace lub podaruje jakiś sprzęt i co wtedy (jakbyś sam to tworzył to nie byłoby problemu, ale tu można powiedzieć że jest kilku założycieli) ? Pieniądze to śmierdzący temat i oby przez to nie poszedł się "kochać" cały wysiłek wsadzony w ten projekt.

Odnośnie pomocy, to czy dla Ciebie pomoc oznacza że ktoś się zgłosi na "nauczyciela"? czy może wyrazi opinię odnośnie tego projektu - aby w wolnej chwili to przemyśleć, przedyskutować z innymi i może wprowadzić lub coś zmienić lub uznać ze to nie ma sensu lub jeszcze nie czas na to ?

Odnośnie pomocy to ja nie znam na tyle dobrze HTML/CSS/PHP/JS/C#/Java czy w czym chcesz tworzyć tą aplikację, abym mógł być nauczycielem, odnośnie ucznia jak będzie za free i mi czas mi pozwoli to skorzystam. Ja wyraziłem swoją opinię na temat tego co przedstawiłeś, ale jak to dla ciebie nie jest pomoc to Twoja sprawa (nawet na filmach założyciela tego forum jest wspomniane, że zanim się siądzie do pisania kodu to trzeba przemyśleć "problem" który dana aplikacja ma rozwiązywać - a nie raz mi się zdażyło porzucić jakiś projekt, tylko dlatego, że aby działał tak jak tego chcę to musiałbym pisać prawie od nowa - mowa o tym co robiłem dla siebie).

 

Odnośnie rozwalonego auta:

Jak chcę doskonalić swoje umiejętności np w JS to szukam materiałów na internecie lub kursów/książek które mają renomę, nie kupię kursu kogoś kto się dopiero uczy lub wydaje pierwszą książkę a wcześniej nikt go nie znał - z fryzjerem to był tylko przykład, że szuka się raczej sprawdzonych rzeczy/usług.
komentarz 20 maja 2015 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
Twój argument z nauką "Hokus pokus czary mary ale mocne masz dziś czary" :D
Ale jak to przy kłótniach bywa (bo tak można to nazwać :) wypowiem się w stylu mojej dziewczyny. Jeśli chodzi o Twój argument "To nie to samo" .

Nie potrzebnie tak to odebrałem. Dzięki wielkie za spokojną do-wyjaśniającą wiadomość ! :) Spróbuję coś wykąbinować aby później móc się z tego cieszyć :)
+1 głos
odpowiedź 19 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Przykro mi, ale z webmasterki jestem zielony. Popraw tylko, proszę, błędy ortograficzne, bo jak tu wleci jakiś polonista to zawału dostanie :D Pozdrawiam :)
komentarz 19 maja 2015 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
Chyba polski też omijałem :). Z biegu raz napisałem dobrze, a raz źle :D
komentarz 19 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Bartek, wybacz, podepnę się pod tą odpowiedź. Jak rozumiem chodzi o napisanie jakiejś aplikacji - tak w skrócie. Kod rozumiem, że będzie trzymany w gitowym repozytorium?:) Z jednej strony wtedy commity tworzyłyby historię :D a później taki program jak gource.. :)

Chętnie się przyjrze całej akcji.
komentarz 20 maja 2015 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
Jeśli posiadasz wiedzę to zapraszam, oraz zachęcam sam się uczę dziennie tyle ile mogę bo teraz to już moja praca :)
komentarz 20 maja 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Również się mogę przyłączyć :) Oczywiście  w ramach czasu wolnego bo z tym różnie bywa :)
0 głosów
odpowiedź 20 maja 2015 przez ReksetoDev Gaduła (4,530 p.)
do frontendu moge sie zglosic :)
0 głosów
odpowiedź 22 maja 2015 przez ArturB Mądrala (6,060 p.)
Coś się ruszyło z tym projektem ?
komentarz 2 czerwca 2015 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
Do konca tygodnia nie dam rady gdyż mam wyjazd służbowy.
Pozdrawiam zaczniemy jak wrócę
komentarz 2 czerwca 2015 przez ArturB Mądrala (6,060 p.)
Długo nie odpisywałeś więc postanowiłem że sam spróbuję, po części się wzorując na Twoim pomyśle, jak chcesz zobaczyć: https://forum.pasja-informatyki.pl/25332/wspolna-nauka-projekt-ludzi-zwiazanych-z-forum
komentarz 4 czerwca 2015 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
Czytałem czytałem!
Cieszę się bo nawet jak coś nie wypali zawsze można powiedzieć, że się próbowało i przy kolejnej próbie trzeba nie popełniać tych błędów.
Tak jak ja myslałem, że da sie to szybko itd ale jak widać nie za bardzo :)
0 głosów
odpowiedź 2 marca 2016 przez Wojtek Wiedeński Bywalec (2,460 p.)
projekt umarł?
komentarz 2 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Chyba tak xDDD
komentarz 2 marca 2016 przez Wojtek Wiedeński Bywalec (2,460 p.)
Szkoda, wyglądał całkiem, całkiem.
komentarz 2 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
No ładnie wygląda, ale raczej brak aktywności, oraz informacji o projekcie... Stawiam że raczej projekt NIE wypalił
1
komentarz 2 marca 2016 przez Matheyas Obywatel (1,520 p.)

Użytkownik "ArturB" to przewidział :) Bez zarodka i dobrej organizacji projekt upada...

0 głosów
odpowiedź 2 marca 2016 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)

Witam - widzę, że cały czas jest odzew .

Projekt nie umarł - dla mnie żyje ze względów iż stwierdziłem że duża część pytań i wątków na forum dotyczyło :
- najlepsze słuchawki do programowania, najlepsze IDE, co przeczytać itd.. 

Pomyślałem że nie ma sensu dodatkowo ciągnąć ludzi i pytać dobra robimy coś?

Sprawa na dzień dzisiejszy wygląda następująco:


Programowanie PHP - ogarnąłem na poziomie bardzo dobrym przynajmniej po prowadzonym projekcie w pracy tak to widzę. 

Ze względów w/w zebrałem sobie ekipę stacjonarną kolegę ze studiów + stażystę z pracy i tworzymy projekty dla siebie  - jeśli ktoś byłby chętny zapraszam priv i jazda .
Jeśli będą chętni utworzymy repo - SVN (bo akuart na takim dobrze się nam pracuje) i wyznaczamy cele wpisujemy sobie Taski funkcjonalności. 
Ogólnie podczas pracy rocznej w PHP chcę się przebranżowić - tzn mam plana posiąść wiedzę z javy, javyee + tdd. Ponieważ PHP chcę realizować w pracy a Jave w domu - dla własnych projektów by móc się pochwalić kiedyś w dalekiej przyszłości :) - swoim nowym pracodawcom.

Już na początku mogę powiedzieć niedługo zaczynamy nowy projekt (drugi) - będzie to już trochę trudniejsza apka (pomysł)+ webservice + jakieś odczytywanie zapisywanie plików na własnym serwerze choćby z lokalnego.

*pomysł - jesteśmy na etapie wymyślania projektu do piątku każdy daje swoje pomysły i wybieramy jeden. - będzie to nasza druga apka - raczej desktopowa - choć pomysly są dobrowolne w obrębie webowej/java

*Team tworzą świeżo upieczeni programiści posiadający do roku doświadczenia (java,java,php) - akuart tutaj nie jest problem bo nic nie szkodzi na przeszkodzie aby uczyć się czegoś nowego. Szczerze ździwiłem się jak się w to zaangażowaliśmy. 

Więc jeśli ktoś jest chętny zapraszam na priv i porozmawiamy

0 głosów
odpowiedź 2 marca 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Pomysł bardzo ciekawy :) Chętnie się przyłączę szczególnie do programowania obiektowego, którego dopiero zaczynam się uczyć rozumieć i stosować.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 400 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2015 w PHP przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
+5 głosów
6 odpowiedzi 602 wizyt
+3 głosów
0 odpowiedzi 310 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...