• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

All-czech, nie chce sie usunac

Object Storage Arubacloud
0 głosów
271 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Witam,

Ostatnio gdy wstalem i odpalilem laptopa zauwazylem, ze w mojej przegladarce jest rozszerzenie all-czech. Sprawdzilem co to i wyszlo ze wirus, no to probowalem go usunac, malwer nic nie dal, w roszerzeniach chrome nic nie nalazlem, folder od tego takze nic, pomyslalem o odinstalowaniu chrome i usunieciu resztki folderu. Niestety nic z tego nie pomoglo, nie wiem jak moge jeszcze sie tego pozbyc, zastanawialem sie nad przywroceniem systemu od nowa, zeby byl czysty. Czy macie moze jeszcze jakies opcje, zeby sie tego pozbyc? Jak tal to prosze o napisanie.

Pozdrawiam i dziekuje.

 

P.S.

Dodam, ze ostatnio nic nie instalowalem ani nic nie dodawalem do przegladarki

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 stycznia 2017 przez PsychoButter Gaduła (3,630 p.)
edycja 13 stycznia 2017 przez PsychoButter
Witaj

Ja odinstalowałem go w nastepujacy sposob:

W panel sterowania > funkcje i programy Odinstalowałem program o podejrzanej nazwie (u mnie REACHit)

Potem w skrócie od Chroma wszedłem w właściwości i z lini plik docelowy usunołem http:/All-czech.com/search

zresetowałem chroma do ustawień domyślnych

Na koniec wszedłem w c/windows/system32/drivers/etc zedytowałem plik hosts wordpadem i usunołem linie od allczecha po czym zresetowałem komputer

Wszystko

 

Na koniec chciałbym przeprosić za ortografie

 
edit:
Alternatywom jest przeskanowanie programem anty malware
komentarz 13 stycznia 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
2. W foldrze z windowsem i tam gdzie sie usuwa dane od google, nie bylo nic oprocz lokal host itd 3. Po usunieciu uzytkownika z google i ponownym dodaniu problem zniknal, ale czy moze to byc dalej na koputerze?
komentarz 13 stycznia 2017 przez PsychoButter Gaduła (3,630 p.)
Polecał bym przeskanować jakimś dobrym programem anty malware i antywirusem bo czesto po instalacji jednego syfu pojawia sie wiecej
0 głosów
odpowiedź 13 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
komentarz 13 stycznia 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Dziekuje, ten sam artykul znalazlem ale po polsku, byl chyba tylko przetlumaczony. Odpalilem i nigdzie nie znalazlem procesow takich jak te. Tylko jakies igfxTray, albo HK Module, ale patrzac to znajdowaly sie w folderze windows, wiec to raczej nie te

2. W foldrze z windowsem i tam gdzie sie usuwa dane od google, nie bylo nic oprocz lokal host itd

3. Po usunieciu uzytkownika z google i ponownym dodaniu problem zniknal, ale czy moze to byc dalej na komputerze?
komentarz 14 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Usuwałeś klucze z rejestru tak, jak na tym poradniku? Jeśli tak, to raczej już nie masz wirusa :)
0 głosów
odpowiedź 13 stycznia 2017 przez PsychoButter Gaduła (3,630 p.)

możesz powiedzieć w jakim folderze zlokalizowany jest igfxtray jesli w innym niz C:\Windows\System32 może być to wirus

Polecał bym przeskanować jakimś dobrym programem anty malware i antywirusem bo czesto po instalacji jednego syfu pojawia sie wiecej

a tak wogule skad masz tego chroma ?

komentarz 13 stycznia 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Plik jest w system32, wiec raczej sie  nie obawam teraz.  Chrome mam z oficjalnej stroy, bo nie uzywam nieznanych zrodel raczej, chyba ze jest to wyjatek, ale z takich wyjatkow, tez mam potwierdzenie ze raczej nic nie bedzie. Ale ostatnio nic nie pobieralem. Antywirusa zaraz odpale, do tego defragmentacje a malware pobiore i tez przesakanuje

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 100 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2019 w HTML i CSS przez dunno ino Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
pytanie zadane 26 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
–6 głosów
1 odpowiedź 292 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2017 w Java przez Zdzisław Stefan Nowicjusz (190 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,544 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...