• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed BIOS sygnały

0 głosów
41 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia w Sprzęt komputerowy przez użytkownika Jakub Wolak Obywatel (1,260 punkty)
zamknięte 11 stycznia przez użytkownika Jakub Wolak
Witam, złożyłem komputer i5-2400, mobo MS-7728, 2gb DDR3 13333MHz, GT9800 1gb. Przy starcie słyszę 1 długi i 2 krótkie sygnały. Co może być tego przyczyną?
komentarz zamknięcia: Wyciągnąłem kartę graficzną, przedmuchałem port PCI-e i działa. Na razie... :D

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 stycznia przez użytkownika zperkowski Stary wyjadacz (10,050 punkty)
Jak system się włącza to pewnie nie ma czym się przejmować. Jeżeli nie to sprawdź w dokumentacji płyty głównej.
komentarz 11 stycznia przez użytkownika Jakub Wolak Obywatel (1,260 punkty)
O to chodzi, że nic się nie wyświetla na monitorze, a dokumentacji znaleźć nie mogę.
komentarz 11 stycznia przez użytkownika zperkowski Stary wyjadacz (10,050 punkty)

Wydaje mi się, że ten link Ci pomoże. wink

komentarz 11 stycznia przez użytkownika Krzysztof Trybuś Gaduła (3,320 punkty)
Poszukaj dokumentacji płyty głównej w internecie i sprawdź co oznacza dany sygnał dźwiękowy. Chętnie pomogę, jak tylko znajdę chwilę czasu.
1
komentarz 11 stycznia przez użytkownika Jakub Wolak Obywatel (1,260 punkty)
Sygnały te oznaczają błąd karty graficznej.
komentarz 11 stycznia przez użytkownika zperkowski Stary wyjadacz (10,050 punkty)
W takim razie wyjmij kartę graficzną i sprawdź co na to płyta główna. i5-2400 ma zintegrowaną kartę graficzną, więc do diagnozy nie potrzebujesz innej dedykowanej.

Jeżeli ktoś Ci pomógł na forum to pamiętaj o plusach i zaznaczeniu odpowiedzi. smiley

0 głosów
odpowiedź 11 stycznia przez użytkownika Jakub Wolak Obywatel (1,260 punkty)
Karta graficzna działa w innym komputerze, a ja podejrzewam płytę główną. W końcu nowa 80 zł kosztowałą.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 64 wizyt
pytanie zadane 12 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez użytkownika zhazin Użytkownik (770 punkty)
0 głosów
3 odpowiedzi 65 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia w Sprzęt komputerowy przez użytkownika Eliro Bywalec (2,480 punkty)
0 głosów
1 odpowiedź 28 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia w Sprzęt komputerowy przez użytkownika Dziobi Początkujący (250 punkty)
...