• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka 3 języków jednocześnie ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
318 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
edycja 9 stycznia 2017 przez czujek22
Jestem w trakcie nauki języka C++ (przerabiam podstawy OOP). Na najbliższy czas wyznaczyłem sobie początek przygody z dziedziną Web (HTML, CSS na początek). Czy nauka tych 3 języków nie będzie jakoś kolidowała ze sobą, czy może lepiej kontynuować jedynie naukę C++ bo skoro zacząłem i już w miarę w to wszedłem to żal byłoby zaprzestać a chciałbym spróbować sił ze stronami :)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
wybrane 10 stycznia 2017 przez czujek22
 
Najlepsza
Jeśli chcesz robić strony to rób. Oprócz technologii webowych możesz jednocześnie się uczyć C++. HTML i CSS nie będą kolidowały ze sobą, wręcz przeciwnie bez HTML'a CSS nie istnieje. TEORETYCZNIE możesz pisać inline CSS czyli style z CSS pisać w tagach HTML, ale błagam nie rób tego, BO TO JEST ZŁE. Jak chcesz się uczyć technologii webowych to się ucz (wiem powtarzam się) Pozdrawiam Nicolaus
komentarz 10 stycznia 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Tak, już oglądałem kiedys odcinki p. Zelenta, teraz chciałem z przypomnieniem zacząc od nowa. Jedyne co mnie jeszcze zastanawia to, że p. zelent właśnie w odcinkach strukture pisał w HTML-u a cały wygląd w CSS'ie nie zamieszczając stylów w znacznikach htmla a już np. gdy chciałem uczyć się dalej z innych kursów (m.in kurshtml.edu.pl) to zauważyłem że jest inaczej i większość kodu htmla zawiera style.
komentarz 10 stycznia 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)

Bo p. Mirosław Zelent się na tym bardzo dobrze zna i wie, że nie wolno używać CSS przy tagach, i powtórze jeszcze raz Nie Rób Tego.

komentarz 10 stycznia 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
No mi też to znacznie bardziej pasuję, jednak czy są jakieś kursy HTMLa, które są przynajmniej połączone z treścią CSS i prezentujące podobny styl nauki co p. Zelenta?
1
komentarz 10 stycznia 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Po pierwsze najpierw obejrzyj wszystkie odcinki kursu p. Zelenta z HTML i z CSS i odcinki programowania webowego także na kanale Pasja Informatyki. I dalej: http://how2html.pl/ , http://webkod.pl/ , https://developer.mozilla.org/pl/docs/Web/HTML , i tak przy okazji: http://forum.pasja-informatyki.pl/34559/w3schools-nie-szerzmy-falszywej-propagandy , pózniej czytaj różne problemy na tym forum oglądaj projekty na codepen.io itd. itp.
+1 głos
odpowiedź 9 stycznia 2017 przez timrh Mądrala (6,030 p.)
Możesz uczyć się trzech na raz, HTML, CSS to języki opisowe, których można uczyć się na boku.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,255 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2016 w HTML i CSS przez Kuba233 Początkujący (490 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 339 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2017 w C i C++ przez Luryxyt Użytkownik (870 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 149 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...