• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka 3 języków jednocześnie ?

0 głosów
185 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez czujek22 Gaduła (4,920 p.)
edycja 9 stycznia przez czujek22
Jestem w trakcie nauki języka C++ (przerabiam podstawy OOP). Na najbliższy czas wyznaczyłem sobie początek przygody z dziedziną Web (HTML, CSS na początek). Czy nauka tych 3 języków nie będzie jakoś kolidowała ze sobą, czy może lepiej kontynuować jedynie naukę C++ bo skoro zacząłem i już w miarę w to wszedłem to żal byłoby zaprzestać a chciałbym spróbować sił ze stronami :)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 stycznia przez Nicolaus Mądrala (6,750 p.)
wybrane 10 stycznia przez czujek22
 
Najlepsza
Jeśli chcesz robić strony to rób. Oprócz technologii webowych możesz jednocześnie się uczyć C++. HTML i CSS nie będą kolidowały ze sobą, wręcz przeciwnie bez HTML'a CSS nie istnieje. TEORETYCZNIE możesz pisać inline CSS czyli style z CSS pisać w tagach HTML, ale błagam nie rób tego, BO TO JEST ZŁE. Jak chcesz się uczyć technologii webowych to się ucz (wiem powtarzam się) Pozdrawiam Nicolaus
komentarz 10 stycznia przez czujek22 Gaduła (4,920 p.)
Tak, już oglądałem kiedys odcinki p. Zelenta, teraz chciałem z przypomnieniem zacząc od nowa. Jedyne co mnie jeszcze zastanawia to, że p. zelent właśnie w odcinkach strukture pisał w HTML-u a cały wygląd w CSS'ie nie zamieszczając stylów w znacznikach htmla a już np. gdy chciałem uczyć się dalej z innych kursów (m.in kurshtml.edu.pl) to zauważyłem że jest inaczej i większość kodu htmla zawiera style.
komentarz 10 stycznia przez Nicolaus Mądrala (6,750 p.)

Bo p. Mirosław Zelent się na tym bardzo dobrze zna i wie, że nie wolno używać CSS przy tagach, i powtórze jeszcze raz Nie Rób Tego.

komentarz 10 stycznia przez czujek22 Gaduła (4,920 p.)
No mi też to znacznie bardziej pasuję, jednak czy są jakieś kursy HTMLa, które są przynajmniej połączone z treścią CSS i prezentujące podobny styl nauki co p. Zelenta?
1
komentarz 10 stycznia przez Nicolaus Mądrala (6,750 p.)
Po pierwsze najpierw obejrzyj wszystkie odcinki kursu p. Zelenta z HTML i z CSS i odcinki programowania webowego także na kanale Pasja Informatyki. I dalej: http://how2html.pl/ , http://webkod.pl/ , https://developer.mozilla.org/pl/docs/Web/HTML , i tak przy okazji: http://forum.pasja-informatyki.pl/34559/w3schools-nie-szerzmy-falszywej-propagandy , pózniej czytaj różne problemy na tym forum oglądaj projekty na codepen.io itd. itp.
+1 głos
odpowiedź 9 stycznia przez timrh Mądrala (6,080 p.)
Możesz uczyć się trzech na raz, HTML, CSS to języki opisowe, których można uczyć się na boku.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 215 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2016 w HTML i CSS przez Kuba233 Początkujący (330 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 139 wizyt
pytanie zadane 12 marca w C i C++ przez Luryxyt Użytkownik (750 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 77 wizyt
...