• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Offtop] Co robicie dodatkowo przy programowaniu? (Kawa, herbata, przekąski)

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
457 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2015 w Offtop przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
Ciekawi mnie ostatnio co programujące osoby robią gdy piszą kod.

Ja jestem bardzo energiczny, samo siedzenie i pisanie trochę mnie przymula. Uwielbiam postawić sobie obok klawiatury tykwę z yerbą i powoli sączyć podczas pisania.

Czy inni programiści mają podobnie do mnie, czy jednak skupiacie się wyłącznie na pisaniu?

10 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 maja 2015 przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)
kiedy programuję na drugim monitorze przeważnie leci jakiś film, albo słucham muzyki, to zależy na co mam ochotę :) można tu zwrócić uwagę że film rozprasza uwagę i jak tu skupić się pisząc kod, a jednak można, kwestia przyzwyczajenia. Pomimo że programowanie traktuję czysto hobbistycznie, bo nie sądze żebym zawodowo sobie poradził, to i tak lepiej uczyć się programowania niż siedzieć i wgapiać się w seriale telewizyjne :>
0 głosów
odpowiedź 19 maja 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)
U mnie obowiązkowo musi być coś do picia, zazwyczaj herbata, albo jakiś sok/woda.

W przerwach, co może jest dość śmieszne, robię pompki + drążek. Wbrew pozorom, jak się troche poskacze to od razu się trzeźwiej myśli :P
0 głosów
odpowiedź 19 maja 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Ostatnimi czasy pisuję licencjat, w którym to przyglądam się postaciom księży w literaturze polskiego romantyzmu. Równocześnie podgryzam maksymalnie niezdrowe jedzenie (chipsy, minipizze, żarcie z maca…), które popijam colą. Jak się uda, to i pogadam z kimś przez jeden z trzech nieustannie załączonych komunikatorów lub popiszę na forum
komentarz 19 maja 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
To do magisterki nie dozyjesz ;)
komentarz 19 maja 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Zgodnie z opinią mojego lekarza nie powinienem był dożyć do licencjatu, więc who cares :P
komentarz 19 maja 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
Dla mnie to jest niepojęte :)
Trenuje 3-8x w tyg od 12 lat
komentarz 19 maja 2015 przez RadoszSzymon Obywatel (1,570 p.)
co trenujesz?
0 głosów
odpowiedź 19 maja 2015 przez niezalogowany
Słucham trochę muzyki (przeważa Hip hop) i czasem odejdę i cosik tam zrobię :P Zjem też jakiegoś batonika ;)
0 głosów
odpowiedź 19 maja 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
W sumie to przy programowaniu ucze się to robić lepiej.
0 głosów
odpowiedź 19 maja 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Różnie. Zazwyczaj gdy czytam książkę z programowania, to muszę mieć ciszę (coś tam w tle może pogrywać, ale cicho) i dodatkowo woda, ew. gdy brak mi sił, to kawa.
0 głosów
odpowiedź 19 maja 2015 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Podczas programowania to albo u mnie panuje głucha cisza, albo słucham muzyki, coś do picia i to by było na tyle, bo co więcej można robić? :D
0 głosów
odpowiedź 25 maja 2015 przez Jaskrowicz Obywatel (1,210 p.)
Haha, dokładnie tak samo robię :D. Nie wyobrażam sobie pisania bez popijania yerby/herbaty czasami kawy. Dodatkowo pracuje w blokach 50/10 (50 minut pracy, 10 min przerwy) i w tych 10 min robię lekki chillout(Sprawdzenie mejla, jakieś ćwiczenia rozciągające, parzenie następnej herbaty :P)
0 głosów
odpowiedź 25 maja 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,760 p.)
Yerba Mate, dzban gorącej wody i ustnik w zasięgu ;)
0 głosów
odpowiedź 25 maja 2015 przez niezalogowany
Obowiązkowo coś do picia preferuje soki, przerzuciłem się z gazowańców :), obowiązkowo jakaś dobra muzyka, ale w stłumiona w tle, aby nie zakłócała myśli.

Podobne pytania

0 głosów
9 odpowiedzi 1,139 wizyt
pytanie zadane 4 września 2018 w Offtop przez malybyq Użytkownik (980 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 232 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2015 w C i C++ przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 303 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2019 w Offtop przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...