• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linkowanie Statyczne Qt

0 głosów
79 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2017 w C i C++ przez L33TT12 Gaduła (3,960 p.)
Hejka.
Napisałem prosty program w Qt, który jest linkowany dynamicznie, to mi za bardzo nie przeszkadza ale chciałbym wiedzieć jak ustawić opcje kompilatora VS2015 by te swoje rzeczy linkował dynamicznie. Jakby ktoś nie zrozumiał to chodzi mi o to, że już po skompilowaniu programu dołączyłem potrzebne Qt dll, oraz wysłałem program znajomemu, ale dostał błąd że brakuje mu msvcp140dll. Wiem że to można rozwiązać instalując na komputerze redistributable ale wolałbym obejść się bez tego. Myślę że zrozumiecie o co mi chodzi.
Z góry dzięki.

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 8 stycznia 2017 przez niezalogowany

https://stackoverflow.com/questions/3162325/after-building-exe-using-vs-2010-c-missing-msvcp100-dll

Configure your project to statically link to the C/C++ runtime instead of linking to the runtime DLL:

Configuration Properties | C/C++ | Code Generation | Runtime Library

Select Multi-threaded (/MT) (or Multi-threaded Debug (/MTd) for your debug build).

komentarz 8 stycznia 2017 przez L33TT12 Gaduła (3,960 p.)
Piszę w Qt creatorze, i tam nie za bardzo moge to zmienić poprzez vs. Dodam że już o tym poczytałem i muszę dodać do pliku .pro coś takiego:

QMAKE_CXXFLAGS += /MT

ale to niestety też nie pomoga

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 119 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2017 w C i C++ przez timrh Mądrala (6,080 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 543 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2017 w C i C++ przez MisterVento3 Użytkownik (830 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 65 wizyt
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

53,042 zapytań

96,245 odpowiedzi

197,034 komentarzy

25,898 pasjonatów

Przeglądających: 143
Pasjonatów: 0 Gości: 143

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...