• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ukrycie zbędnych funkcji etc. w Visual Studio

+1 głos
51 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia w Systemy operacyjne, programy przez użytkownika JAKUBW Stary wyjadacz (11,780 punkty)

Witam, moje pytanie brzmi: Czy da się ukryć (bo wyłączyć pewnie nie) zbędne funkcje, dyrektywy i inne keywordsy z widoku podpowiadania, których i tak nie używam? Chodzi mi o to:

Chciałbym mieć funkcje tylko z bibliotek z których korzystam (iostream, fstream, math etc.), moje funkcje oraz te które importuje z dll np. obsługę SMFL itd. Chciałem powrócić do C++, a C# kocham właśnie za wszechobecny porządek - wszystko pogrupowane w namespaces.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 stycznia przez użytkownika adrian17 Szeryf (78,720 punkty)

Chciałbym mieć funkcje tylko z bibliotek z których korzystam (iostream, fstream, math etc.),

Te makra są pośrednio dołączane przez biblioteki, z których korzystasz.

Rozwiązanie jest proste, dopisz drugą literkę po _ i dostaniesz to czego chcesz.

(Ogólnie polecam nie prefiksowania czegokolwiek znakiem _.)

komentarz 8 stycznia przez użytkownika JAKUBW Stary wyjadacz (11,780 punkty)
Ale w CodeBlocks nie ma tyle tego syfu nawet jak dołączam biblioteki. A w Visual Studio nawet bez dołączania czegokolwiek jest tego dużo
komentarz 8 stycznia przez użytkownika adrian17 Szeryf (78,720 punkty)

Ale w CodeBlocks nie ma tyle tego syfu nawet jak dołączam biblioteki

Bo C::B (przynajmniej 16.01) czeka aż napiszesz co najmniej trzy litery. VS podpowiada po pierwszej literze. W Twoim przykładzie powyżej w C::B w ogóle by Ci nic nie podpowiedział, bo wpisałeś tylko _.

W dodatku VS szerzej szuka - w VS "map" podpowie zarówno "map" jak i "unordered_map", a C::B tylko "map".

W skrócie, czepiasz się.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 51 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia w Systemy operacyjne, programy przez użytkownika Akdx Początkujący (310 punkty)
0 głosów
2 odpowiedzi 104 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 41 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez użytkownika Marchiew Użytkownik (540 punkty)
...