• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aktywny informatyk - programista

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
460 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
edycja 8 stycznia 2017
Witam. Wydaje mi się, że od dawna wiązałem swoją przyszłość z informatyką. Lubię programować i sprawia mi to przyjemność, ale coraz mniej widzę siebie w roli zawodowego programisty. Lubię być człowiekiem aktywnym, lubię mieć kontakt z innymi ludźmi i współpracować. Uwielbiam dyskutować, nie mam problemu z wypowiedzią przed publicznością. Zawsze lubiłem sport (mimo tego, że nigdy nie byłem jakoś super wysportowany ;) ) Może nie jest tak kolorowo jak to wszystko napisałem, każdy ma jakieś bariery, ale ogólnie rzecz biorąc nie wyobrażam sobie siedzieć przez 30 lat codziennie po 8h przy biurku i pisać kod. Czym dłużej programuje (np. drugi tydzień bez przerwy) to coraz mniej mi się to podoba, bo jest to monotonne. Po prostu programowanie mnie męczy i tyle. Nie nadaję się do tego, mimo że to lubię robić, ale będę to traktował bardziej jako hobby.

Za praktycznie parę miesięcy będę musiał podjąć bardzo ważną decyzję "Na jakie iść studia", a bardziej "W jakim zacząć kształcić się (również samemu nie tylko w szkole) zawodzie".

Oczywiście mógłbym spróbować swoich sił w kierunkach humanistycznych, ale nie ukrywam, że informatyka mi się również podoba pod względem możliwości zarobienia dobrych pieniędzy. Mam parę pasji, które chciałbym realizować.

 

 

 

Jak mógłbym połączyć zawodnik programisty lub coś podobnego związanego z informatyka i dziedzinami podobnymi by móc pracować aktywnie, a ponadto aby ten zawód był poszukiwany?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2017 przez Bolder Początkujący (370 p.)
A mówiąc informatyk masz na myśli konkretne programistę czy również inne zawody? Możesz np. prowadzić szkolenia i podobne rzeczy, również z dziedziny programowania, wtedy będziesz miał kontakt z ludźmi.
komentarz 8 stycznia 2017 przez niezalogowany
Oczywiście, pod słowem informatyk nie rozumiem tylko osobę siedzącą przy komputerze! :)

Myślałem np. o jakimś zarządzaniu albo marketingu związanym z informatyką.
komentarz 8 stycznia 2017 przez Bolder Początkujący (370 p.)

Jest spore pole do popisu. Choć nawiasem mówiąc raczej nie jest tak strasznie jak mówisz. Programiści są teraz bardzo poszukiwani - co za tym idzie - rozpieszczani.

Wygodne biura, elastyczne godziny pracy, kontaktu z ludźmi i tak Ci nie zabraknie. Zwłaszcza jak popatrzysz na takie firmy jak google. Tu możesz zerknąć.

Ale jeśli jednak nie - to jak się postarasz to coś znajdziesz. O ile nie zamierzasz pracować zdalnie, z domu - to raczej takie kontaktu nie unikniesz.

0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

ale ogólnie rzecz biorąc nie wyobrażam sobie siedzieć przez 30 lat codziennie po 8h przy biurku i pisać kod.

30 lat? To rzeczywiście powodzenia ;D Po 10 latach zwykle każdy zostaje już Project Managerem.

0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2017 przez niezalogowany

Praca programisty to nie 8h/dziennie przy kompie. Zdarza się, że spotkania zajmują większą część dnia - a to poligon dla umiejętności miękkich. W tym zawodzie, będziesz częścią zespołu i raczej nie zabraknie Ci kontaktu z ludźmi. Z pewnością będą momenty, kiedy z chęcią usiądziesz do komputera żeby 'odpocząć' : )

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną - w normalnych firmach istnieją rest roomy, w których można poprawić krążenie. Dodatkowo często oferowana jest również karta multisport.

^ moje spostrzeżenia po pół roku pracy w webdevie

Podobne pytania

+1 głos
7 odpowiedzi 4,910 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 453 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...