• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kółko i krzyżyk multiplayer - szukam pomysłu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
633 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2017 w Java przez theochse Obywatel (1,310 p.)
Cześć! Piszę kod w Javie z wykorzystaniem socketów i natrafiłem na problem. Napisałem kiedyś kółko i krzyżyk do gry na jednym komputerze, a teraz chcę sprawić, żeby gra była możliwa z dwóch różnych komputerów. Problem nie polega na tym, że nie wiem jak działają sockety, a na tym, że nie mogę znaleźć pomysłu na to w jaki sposób miało by to ogólnie działać. Próbowałem różnych pomysłów. Wysyłałem obiekty poprzez socket (po wybraniu pola) i próbowałem robić tak, żeby serwer potem pracował na tych obiektach, a potem wysyłał stan faktyczny do graczy. Nie wiem jednak jaki obiekt mam przekazać. Może JPanel, JButton, a może jeszcze inny? Jeśli ktoś mógłby zarzucic jakiś pomysł to byłbym wdzięczny za pomoc :) W razie nieścisłości możecie śmiało zadawać pytania :D

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2017 przez operator Stary wyjadacz (10,920 p.)
Przez sieć wysyłaj tylko ciąg pól i interpretuj po obu stronach. Czym mniej danych wysyłasz i są one wystarczające wtedy optymalizacja jest na bardzo wysokim poziomie. Nową rozgrywkę przez wysłanie komunikatu X, a zakończoną Y.

abc
def
ghi => abcdefghi
1
komentarz 8 stycznia 2017 przez theochse Obywatel (1,310 p.)
Taki prosty pomysł, a chyba będzie idealny. Dzięki! :)
komentarz 8 stycznia 2017 przez operator Stary wyjadacz (10,920 p.)
Albo w formacie N, M, A, XY ..., gdzie N to wysłanie prośby o start, a M to odpowiedź, A to wylosowana strona. Potem tylko X i Y jako współrzędne zaznaczone.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,338 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 815 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...