• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja kali linux z pendrive bez napędu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
9,687 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)

Witam!

Mój laptop nie posiada optycznego dysku CD i dlatego podobnie jak inne systemy operacyjne wgrałem sobie na pendrive. Ustawiam odpalanie w systemie z tego pendrive i uruchamia się instalator -no pięknie. 

Problem polega na tym, że w trakcie instalacji jestem proszony o ,,Wykryj urządzenia CD_ROM i zamontuj płytę CD", a nie mam takiej możliwości. 

 

Jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 stycznia 2017 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Jak dobrze pamiętam to w jakimś poradniku na yt było coś, żeby podczas tego wyjąć pendrive i włożyć. Nie polecam instalować kaliego jaką główny system jak coś.
komentarz 27 października 2017 przez kNNight Użytkownik (750 p.)
dlaczego nie polecasz? I tyczy to tylko jako glowny czy jako drugiego obok windowsa tez?
komentarz 27 października 2017 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Mówię tylko o instalacji jaką główny system, miałem problemy z odpalaniem programów, bo wszystko było domyślnie odpalane jaką root i trzeba było coś zmieniać w configach aplikacji
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2017 przez niezalogowany
Prawdopodobnie źle nagrałeś ISO na USB. Miałem identyczny problem przy nagrywaniu Kaliego używając, jeśli dobrze pamiętam, Rufusa. Następnym razem użyj dd.

Jeśli poprzednie rozwiązanie nie zadziała (wyjęcie i włożenie nośnika USB z instalacją Kaliego), to możesz ręcznie zamontować ten nośnik w /cdrom używając konsoli.
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2017 przez Aleksander Kozyra Początkujący (420 p.)
Skieruję Cię do tego tematu http://forum.pasja-informatyki.pl/72909/problem-z-instalacja-linuxa-kali#a181300
Tam opisałem co i jak. Mam nadzieję że pomoże :>

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,818 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez kisiel23 Początkujący (280 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,359 wizyt
pytanie zadane 6 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez pakpro Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,176 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Kondzix16 Początkujący (470 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...